آشنايي با شبكه شغل يابي لينكدين

لينكدين يك سرويس شبكه اجتماعي بيزنس محور است

 

لینکدین یک سرویس شبکه اجتماعی بیزنس محور است. در تاریخ 14 دسامبر 2002 تأسیس و 5 مه 2003 شروع بکار کرد. از این سرویس عمدتاً برای شبکه‌سازی حرفه‌ای (شغلی) استفاده می‌شود. تا سال 2015، اکثر درآمد سایت از فروش اطلاعات کاربرانش به استخدام‌کننده‌ها و فروشنده‌ها بود. تا مارس 2016، لینکدین بیش از 433 کاربر داشت، که از این تعداد، بیش از 106 میلیون کاربر فعال هستند. با توجه به این‌که سایت در ایالات‌متحده آمریکاست، تا سال 2013، در 24 زبان در دسترس بود، ازجمله، عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیولی، هلندی، سوئدی، دانمارکی، رومانیایی، روسی، ترکی، ژاپنی، چکی، لهستانی، کره‌ای، اندونزیایی، مالزیایی، و تاگالوگ (فیلیپینی)[2].
به گزارش بازار بین‌المللی کار، در ژانویه سال 2011، لینکدین برای عرضه اولیه سهام اقدام کرد، و اولین سهام‌ خود را در 19 مه 2011 معامله کرد،تحت نماد " LNKD" در بازار بورس نیویورک. در 13 ژوئن سال 2016، مایکروسافت اعلام کرد که لینکدین را به ارزش 26.2میلیارد دلار می‌خرد، که این معامله قرار است تا پایان سال 2016 کامل شود. دفتر مرکزی لینکدین در مانتین ویو[3]، کالیفرنیا قرار دارد و دفاتری در اوماها، شیکاگو، لس‌آنجلس، نیویورک، سان فرانسیسکو، واشنگتن، سائو پائولو، لندن، دوبلین، آمستردام، میلان، پاریس، مونیخ، مادرید، استکهلم، سنگاپور، هنگ‌کنگ، چین، ژاپن، استرالیا، کانادا، هند و دبی. در ژانویه 2016، این شرکت حدود 9200 کارمند داشت. مدیرعامل لینکدین یعنی جف وینر[4]، سابقاً یک مدیر اجرایی در شرکت یاهو بود. مؤسس رید هافمن[5] که سابقاً مدیرعامل لینکدین بود، رئیس هیئت‌مدیره است. شرکت توسط رید هافمن و اعضای تیم موسس از سایت‌های پی پَل و سوشال نت[6] تأسیس شد.  در اواخر سال 2003، شرکت سرمایه‌گذاری سیکویا کپیتال[7]  سرمایه‌گذاری سری A در لینکدین انجام داد. در سال 2006، اعضای لینکدین به 20 میلیون کاربر رسیدند. در سال 2010، لینکدین دفاتر بین‌المللی خود را در دوبلین، ایرلند افتتاح کرد، در اکتبر آن سال، سایت سیلیکون ولی اینسایدر[8]، لینکدین را در رتبه 10 از 100 شرکت برتر و باارزش تازه التاسیس قرارداد. تا دسامبر، در بازارهای خصوصی، ارزش شرکت به 1.575 میلیارد دلار رسید.

2011 تا الان

لینکدین در ژانویه 2011، برای عرضه اولیه سهام اقدام کرد. شرکت اولین سهم‌های خود را در 19 مه، 2011 معامله کرد، تحت نماد " LNKD" در بازار بورس نیویورک، هر سهم 45 دلار. سهام لینکدین در اولین روز معامله در بازار بورس نیویورک، 171 درصد افزایش یافت و باقیمت 94.25 درصد خاتمه یافت. در سال 2011، لینکدین 154.6 میلیون دلار از طریق درآمد تبلیغات کسب کرد، که از درآمدی 139.5 میلیون دلاری توئیتر بیشتر بود. درآمد سه‌ماهه چهارم لینکدین به‌شدت افزایش یافت، به خاطر افزایش موفقیت شرکت در جهان رسانه‌های اجتماعی. تا اینجا، لینکدین حدود 2100 کارمند تمام‌وقت داشت که غیرقابل مقایسه با 500 کارمند سال 2010 این شرکت می‌باشد. در سال 2012، لینکدین طبقه سوم برج یک مونتگمری[9] در منطقه اقتصادی سان فرانسیسکو را به مساحت 57120 فوت مربع اجاره کرد، که تا سال 2014، به 135000 فوت مربع افزایش یافت. در ماه مه 2012، لینکدین اعلام کرد که درآمد فصل اول در سال 2012 ، 188.5 میلیون دلار بوده است که این رقم در فصل 2011، 93.9 میلیون دلار بود. درآمد خالص شرکت 140 درصد نسبت به درآمد فصل 1 سال 2011 که 5 میلیون بود، افزایش یافت.درآمد فصل 2، بین 210 تا 215 میلیون دلار برآورد شده است. در نوامبر 2012، لینکدین درآمد فصل سوم خود را منتشر کرد، سود به ازای هر سهم 0.22 دلار و درآمد 252 میلیون دلاری. با توجه به این اعداد و ارقام، سهام لینکدین ازنظر ارزش افزایش یافت، و حدوداً درازای هر سهم، 112 دلار معامله می‌شد. در آوریل 2014، اعلام شد که لینکدین ساختمان سکند استریت 222[10] را اجاره ده ساله کرده است، که یک ساختمان 22 طبقه در حال ساخت در منطقه سوما سان فرانسیسکو بود تا بتواند 2500 نفر از کارمندان خود را آنجا مستقر کند.هدف یکجا کردن تمام کارکنان سان فرانسیسکو (1250 نفر در ژانویه 2016) در یک ساختمان بود تا کارمندان بازاریابی و فروش را با تیم تحقیق و توسعه در یکجا مستقر کند. آن‌ها در مارس 2016 شروع به اسباب‌کشی به این ساختمان کردند.

شبکه پروفایل کاربران

قابلیت اساسی لینکدین این است که به کاربران (کارگران و کارفرمایان) اجازه می‌دهد تا پروفایل (نمایه) ایجاد کنند و با یکدیگر در یک شبکه اجتماعی آنلاین "رابطه" قرار کنند، که این رابطه فی‌الواقع همان روابط کاری و حرفه‌ای جهان واقعی است. کاربران می‌توانند هر که را که می‌خواهند دعوت کنند تا عضو شود، چه اینکه کاربر سایت باشد چه اینکه نباشد. اما، اگر دعوت شونده گزینه‌های "نمی‌دانم" یا "اسپم" را انتخاب کند، به ضرر دعوت‌کننده است. اگر دعوت‌کننده زیاد از این پاسخ‌ها دریافت کند، حساب کاربری او محدود یا مسدود می‌شود.

می‌توان از لیست روابط به شیوه‌های زیر استفاده کرد:

با افراد در حال ارتباط با دوستتان آشنا شوید (روابط درجه‌دوم) و همچنین با دوستان افراد دارای روابط درجه‌دو با شما (روابط درجه سوم). کاربران می‌توانند به دنبال روابط درجه‌دومی بگردند که در یک شرکت خاص و موردعلاقه آن‌ها کار می‌کنند، بگردند، و سپس از افراد دارای روابط درجه‌یک مشترک بخواهند که ترتیب یک آشنایی را بدهد.کاربران می‌توانند با استفاده از موارد توصیه‌شده در شبکه تماس افراد، کار و فرصت‌های تجاری پیدا کنند. کارفرمایان می‌توانند شغل‌ها را لیست کنند و به دنبال داوطلبان مستعد باشند.

جویندگان کار می‌توانند مشخصات مدیران استخدام را بررسی کنند و متوجه شوند که کدام‌یک از دوستانشان می‌توانند آن‌ها را به این مدیران معرفی کنند. کاربران می‌توانند عکس‌های خود را ارسال کنند و عکس‌های دیگران را ببینند که این امر برای آشنایی و شناختن خیلی مؤثر است. کاربران می‌توانند شغل‌هایی که می‌خواهند برای آن اقدام کنند ذخیره کنند (یعنی نشانه‌گذاری کنند). کاربران می‌توانند پست‌ها و شغل‌های جدید را "لایک کنند" و "تبریک بگویند". کاربران می‌توانند به هم برای تولد، تبریک بگویند.  کاربران می‌توانند ببینند که چه افرادی صفحه پروفایل آن‌ها را دیده است. روش کنترل دسترسی[11](که در آن تماس با هر فردی فقط از دو حالت امکان‌پذیر است، یا یک رابطه مستقیم یا دخالت از جانب فردی مشترک) به دنبال ایجاد اعتماد میان کاربران سرویس است. لینکدین در اصول بین‌المللی حریم خصوصی بندرگاه امن اتحادیه اروپا [12]شرکت کرد.

امنیت و فناوری

در ژوئن 2012، هکرها ریبا 6.4 میلیون هش رمزنگاری (کرایپتوگراف)[13] رمز عبور کاربر لینکدین را به سرقت بردند، و سپس بصورت آنلاین آن‌ها را منتشر کردند. این رویداد بانام هک 2012 لینکدین شناخته می‌شود. لینکدین در واکنش به این رویداد، از کاربران خود خواست رمز عبور خود را عوض کنند. کارشناسان امنیتی لینکدین را برای سالت [14]نکردن فایل رمز عبورشان و برای استفاده از یک تکرار مورد سرزنش قرار دادند. در 31 ماه مه 2013، لینکدین احراز هویت دو عامله را اضافه کرد، که برای بهبود امنیت و جلوگیری از دسترسی هکرها به‌حساب های کاربران خیلی مهم بود. در ماه مه 2016، 117 میلیون نام کاربر و رمز عبور برای فروش آنلاین به قیمت 2200 دلار عرضه شد. ظاهراً این حساب‌ها از قضیه هک 2012 لینکدین بودند که در این قضیه تعداد شناسه‌های به سرقت رفته شده کم برآورد شده بود.برای پرداختن به حجم گسترده ایمیل‌های فرستاده‌شده به کاربران خود در هرروز با اطلاعیه‌ها برای پیام، بازدید از پروفایل، اتفاقات مهم در شبکه آن‌ها و دیگر چیزها، لینکدین از پلت فرم ایمیل مومنتوم[15] از سیستم‌های پیام‌رسان استفاده می‌کند.

مهارت‌ها

از سپتامبر 2012، لینکدین به کاربران خود اجازه داده است که مهارت‌های یکدیگر را "تایید و حمایت" کنند. این قابلیت همچنین به کاربران اجازه می‌دهد که در خصوص پروفایل کاربران دیگر نظر بدهند- که درنتیجه این ویژگی، ایجاد شبکه تقویت می‌شود. بااین‌حال،  هیچ راهی برای ارسال پیام از طریق پرچم به‌جز محتوای مثبت وجود ندارد. لینکدین خواستار تایید بر اساس الگوریتم‌هایی می‌شود که مهارت‌هایی را که اعضا ممکن است داشته باشند را تولید کند. اعضا نمی‌توانند از چنین درخواست‌هایی جلوگیری کنند، که نتیجه این می‌شود که گاهی به نظر می‌رسد که عضو، تأییدی برای یک مهارت ناموجود را درخواست می‌کند.

تأثیرگذاران[16]

برنامه تأثیرگذاران لینکدین در اکتبر 2012 شروع بکار کرد و این اندیشه جهانی را دارد که افراد مهم بینش‌های کاری و حرفه‌ای خود را با اعضای لینکدین به اشتراک بگذارند.  تا ماه مه 2016، بیش از 750 فرد تأثیرگذار وجود داشتند که 74 درصد آن‌ها مذکر بودند.  این برنامه فقط با دعوت انجام می‌شود و افراد مشهوری نظیر ریچارد برانسون، نارندرا مودی، آریانا هافینگتون و بیل گیتس[17] در این برنامه شرکت کردند. با الهام از "گراف اجتماعی" فیس بوک، مدیرعامل لینکدین جف وینر هدفی در سال 2012 قرار است که یک "گراف اقتصادی" در عرض ده سال ایجاد کند. هدف ایجاد یک نقشه دیجیتال جامع از اقتصاد جهانی و روابط درون آن است. گراف اقتصادی قرار بود که بر پلت فرم فعلی شرکت با گره های داده‌های ازجمله شرکت‌ها، شغل‌ها، مهارت‌ها، فرصت‌های داوطلبانه، و موسسات آموزشی و محتوا ایجاد شود. آن‌ها امیدوار بوده‌اند که تمام فهرست‌های شغلی در جهان، تمام مهارت های مورد نیاز برای آن شغل ها، تمام افراد متخصص که به درد آن شغل ها می خوردند، و تمام شرکت های انتفاعی و غیرانتفاعی که آنها در آن کار می کنند، را استفاده کنند. هدف نهایی این است که اقتصاد جهانی و بازار کار را از طریق افزایش شفافیت، موثرتر کنیم. لینکدین از داده های گراف اقتصادی برای تحقیق راجع به چند موضوع در بازار کار استفاده کرده است از جمله شهرهای مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، مناطق با مهارت های فناورانه بالا، و انتقال حرفه‌ای مشترک. لینکدین داده هایی از گراف اقتصادی به شهر نیویورک داده است که این داده ها نشانگر نیازهای فنی برای پروژه "کانال استعداد فنی"[18] بود.

 

 

[1] LinkedIn

[2] Tagalog

[3] Mountain View

[4] Jeff Weiner

[5] Reid Hoffman

[6] PayPal and Socialnet

[7] Sequoia Capital

 [8] Silicon Valley Insider

[9] One Montgomery Tower

[10] 222 Second Street

[11] gated-access approach

[12] International Safe Harbor Privacy Principles

[13] cryptographic hashes

[14] متاسفانه معادل فارسی یافت نشد..... salt

[15] Momentum email platform

[16] Influencers

[17] Richard  Branson, Narendra Modi, Arianna Huffington, and Bill Gates

[18] Tech Talent Pipeline

اهميت مذاكره در كسب و كار

اهميت مذاكره در كسب و كار

مذاكره بخشي اجتناب ناپذير در انجام كسب و كار است

مهندسين مكانيك در كانادا

مهندسين مكانيك در كانادا

مهندسي مكانيك يكي از مشاغل مورد نياز كاناداست ...

اخذ  ويزاي Green card  كشور پادشاهي دانمارك

اخذ ويزاي Green card كشور پادشاهي دانمارك

اخذ ويزاي Green card كشور پادشاهي دانمارك

فرصت هاي اشتغال بين المللي،مارس 2014

فرصت هاي اشتغال بين المللي،مارس 2014

فرصت هاي اشتغال بين المللي،مارس 2014

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد
فقير ترين كشور تا قرن 20 يكي از مرفه ترين كشور حال حاضر دنيا است

فقير ترين كشور تا قرن 20 يكي از مرفه ترين كشور حال حاضر دنيا است

آمار جرم و جنايت به حدي پايين است كه پليس ايسلند هم غير مسلح است
گرجستان ، كشور آتشفشانها

گرجستان ، كشور آتشفشانها

در گرجستان،تعداد بسيارزيادي از ناحيهاي آتش فشاني فعال ازدوره‌هاي گوناگون اخير زمين‌شناسي وجود دارد،