برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

اكثر كشورهاي برتر صادركننده‌ي اثاثيه‌ي منزل در كشورهاي غربي قرار دارند

اکثر کشورهای برتر صادرکننده‌ی اثاثیه‌ی منزل در کشورهای غربی قرار دارند. استثنای این کشور‌ها چین است که در صدر جدول ما قرار دارد و ویتنام، که یک کشور آسیاییِ دیگر است، در این فهرست در جایگاه هفتم قرارگرفته است.
به گزارش بازار بین‌المللی کار تجارت صادرات اثاثیه در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و تقاضای آن در بازار به‌شدت رو به افزایش است، حتی در کشورهای توسعه‌یافته‌تر. بازارهای اروپایی و آمریکایی شمالی نیز تقاضای بالایی برای اثاثیه نشان می‌دهند. در سال 2014 درآمد حاصل از صادرات اثاثیه به حدود 244.6 میلیارد دلارِ آمریکا رسید که سهم چین از این مبلغ 38درصد است. اکثر صادرکنندگان برتر اثاثیه درعین‌حال واردکنندگان بزرگی نیز هستند، که نشان‌دهنده‌ی سطوح بالای تولید کل اثاثیه آن‌هاست.

10. هلند[1] (4.2 میلیارد دلار آمریکا)

هلند درآمدی 4.2 میلیارد دلاری از فروش صادرات سالانه‌ی اثاثیه دارد. بااینکه هلند دارای پایگاه تولیدیِ اثاثیه‌ی پیشرفته است، اما حدود 70 درصدِ چنین محصولاتی را وارد می‌کند تا نیازهای محلی آینده‌ی خود را تأمین کند. محصولات هلندی بازه‌ای از سیسمونیِ خواب تا اثاثیه اداری را در برمی‌گیرد. حجم معاملات اثاثیه در سال 2014 منفی بود، اما در سه‌ماهه‌ی اولِ سال 2015، افزایش درآمد 7.2 درصدی مشاهده شد. فروشنده‌ی اسکانديناوى، IKEA دارای فروشگاه‌های بسیاری در این کشور می‌باشد، همانند دیگر کشورهای خارجی. به دلیل رکود اقتصادیِ اخیر در این کشور، ممکن است صنعت اثاثیه نیز رکود پیدا کند، البته با سرعتی کم‌تر نسبت به چیزی که در سال 2008 شاهدش بودیم. نمودارهای سال 2014 کمی بهبود نشان می‌دهند و امیدواریم که این نمودار نشانی از پیشرفت‌هایی در آینده باشد.

9. جمهوریِ چک[2] (4.4 میلیارد دلارِ آمریکا)

درآمد جمهوریِ چک در سال 2014 به 4.4 میلیارد دلارِ امریکا رسید. همچنین، در سال 2014، حدود 22 میلیون دلار هزینه‌ی جمهوریِ چک برای واردکردن اثاث بود. صادرات جمهوریِ چک تا نزدیکی‌های آلمان، ایتالیا و استرالیا می‌رود. تولیدکنندگان اثاثیه‌ی جمهوریِ چک اکثراً تنها با یک هدف به صادرات می‌پردازند، و آن هدف داشتن استانداردهای بهتر نسبت به شرکت‌های خارجی می‌باشد. اصلی‌ترین ماده در تولید اثاثیه‌ی جمهوریِ چک انبوه چوب می‌باشد، که یک منبع «سبز» برای تولید به شمار می‌رود. رقابت‌طلبی در هزینه‌های تولید با هزینه‌ی پایین مواد اولیه نیز تأمین می‌شود. اخیراً این ملیّت به EU نیز داخل شده است و با درآمدی که از آن داشته است، حتی بیشتر تقویت‌شده است.

8. کانادا[3] (4.9 میلیارد دلارِ آمریکا)

در سال 2014 درآمد کانادا از صادرات اثاثیه به 4.9 میلیارد دلار رسیده است. صادرات اثاثیه به ایالات‌متحده بالاترین آمار را دارد که ارزش آن 93 درصد کل صادرات اثاثیه کانادایی است. صادرات اثاثیه‌ی کانادا اغلب خانگی، اداری و کابینت‌های آشپزخانه است. تولیدکنندگان کانادایی اکثراً در کوبک و ایالت اونتاریو قرار دارند که 75 درصد از تولیدات بر عهده‌ی آن‌ها می‌باشد. اخیراً، ایالات‌متحده با بحران مسکن روبرو شده است، و درنتیجه، صنعت اثاثیه‌ی کانادا تحت تأثیر قرارگرفته است. بااین‌همه، باکمی بهبود که در ایالت متحده دیده می‌شود، یک مشکل دیگر وجود دارد و آن‌هم این است که رقیب‌های آسیاییِ آن قیمت‌های کمتری به مصرف‌کنندگان آمریکایی پیشنهاد می‌کنند.

7. ویتنام[4] (6.7 میلیارد دلارِ آمریکا)

ویتنام افزایش حجم صادرات بسیاری به ایالات‌متحده به خود دیده است که باعث شده است درآمد آن‌ها از صادرات اثاث منزل در آمارهای سالیانه‌ی اخیر به 6.7 میلیارد دلار برسد. رشد صادرات اثاثیه‌ی آن‌ها در مقایسه با دیگر کشورهای صادرکننده بیشترین است، ایالات‌متحده اخیراً تولید اثاثیه‌ی خود را به ویتنام سپرده است. حتی قبل از آن، ویتنام دارای تاریخچه‌ی دورودرازی در صادرات به کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا داشت. استاندارد اثاثیه‌ی منزل برای اتحادیه‌ی اروپا در مقایسه با استاندارد محصولات صادرشده به ایالات‌متحده بسیار بالاتر بود. اجابت استانداردهای بالاتر باعث شد که با رشد بهبود تعاملاتِ تجاری میان دو کشور ویتنام و ایالات‌متحده، محصولات ویتنام وارد بازار ایالات‌متحده شود. در حال حاضر، اقتصاد ایالتی (کنترل‌شده توسط ایالت‌ها) 15 درصد تمرکز 2000 تولیدکننده‌ی اثاثیه را بر روی صادرات گذاشته‌اند.

6. مکزیک[5] (9.7 میلیارد دلارِ آمریکا)

مکزیک توانسته مقدار بسیار زیادی اثاثیه منزل صادر کند که ارزش آن‌ها در سال 2014 به 9.7 میلیارد دلار رسید. اثاثیه صادرشده اکثراً چوبی و فلزی بودند. مکزیک همچنین مقدار بسیار زیادی اثاثیه در سال‌های متمادی از ایالات‌متحده وارد کرده است تا نیازهای محلی خود را تأمین کند و به این کار خود ادامه نیز می‌دهد. از طرف دیگر، صادرات مکزیک به ایالت متحده سه درصد افزایش نسبت به 1.1 میلیارد دلار داشته است، بااینکه صادرات اکثر کشورهای آسیایی به ایالات‌متحده در همان دوره‌ی زمانی کاهش‌یافته است. صادرات اثاثیه‌ی مکزیکی به ایالت متحده در جایگاه دوم نسبت به کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد که هر دو در بازار جهانیِ ایالات‌متحده پس از ویتنام و چین قرارگرفته‌اند.

5. ایالات‌متحده[6] (11.8 میلیارد دلارِ آمریکا)

ایالات‌متحده صادرات اثاثیه خود را افزایش داده و به رقم 11.8 میلیارد دلار در سال 2014 رسیده است. ایالات‌متحده همچنین واردات اثاثیه خود را 8 درصد در سال گذشته افزایش داده است که اکثر آن‌ها از ویتنام و چین می‌باشند. نمودار واردت 19.7 میلیارد دلار در سال 2013 را نشان می‌دهند که با چنین رقمی می‌توان گفت ایالات‌متحده بزرگ‌ترین وارد‌کننده‌ی اثاث در دنیای امروز است. درنتیجه، اکثر تولیدکنندگان داخلی خط تولید اثاث خود را تعطیل کردند، زیرا مصرف‌کنندگان داخلی اثاثیه را از تولیدکنندگان آسیایی وارد می‌کنند. به‌علاوه، برخی شرکت‌های تولیدکننده‌ی اثاثیه‌ی ایالات‌متحده گام را فراتر گذاشته و کارخانه‌هایی در آسیا افتتاح کرده‌اند که می‌تواند باعث کاهش کار و افزایش بیکاری در ایالات‌متحده شود.

لهستان[7] (11.9 میلیارد دلارِ آمریکا)

لهستان به دنبال افزایش صادرات اثاثیه‌ی خود می‌باشد که در سال 2014 مقدار آن به 11.9 میلیارد دلار رسید. صنعت اثاثیه در لهستان دارای نقشی بسیار اساسی در اقتصاد آن دارد که سهم آن در تولید خالص محلی به 2.1 درصد می‌رسد. دریافت‌کننده‌ی اصلیِ صادرات اثاث لهستان آلمان می‌باشد که ارزش خرید اثاث آن‌ها در هرسال 2.5 میلیارد یورو می‌باشد. سایر مقصدهای مهم برای اثاثیه لهستان فرانسه، جمهوریِ چک، انگلستان، هلند و سوئد می‌باشند. بازارهای ایالات‌متحده، ایتالیا و اسپانیا نیز اخیراً برای این محصولات رشد کرده‌اند. در میان قراردادهای بسیاری که این کشور دارد، تهیه‌ی اثاثیه‌ی Palais Elysee و میزهای اداریِ اپل استورهای پاریس نیز از محصولات و قراردادهای این کشور به شمار می‌رود.

3. ایتالیا[8] (14.4 میلیارد دلارِ آمریکا)

درآمد ایتالیا از صادرات اثاثیه منزل افزایش‌یافته است که رقم آن به 14.4 میلیارد دلار در سال 2014 رسید. این افزایش صادرات زمانی انجام می‌شود که بازار محلی‌اش در رکود به سر می‌برد. افزایش صادرات ایتالیا به دلیل رده‌ی  چوبی است که دارد. اثاثیه‌ی اضافیِ ایتالیا تنها 10 میلیارد دلار ارزش داشته است که برابر با 60 درصد ارزش‌های تولید کل این بخش می‌باشد. فرمول موفقیت ایتالیا در ایجاد میراث دورودرازی از صنعت‌گران و همچنین در تحقیق و توسعه‌ی طرح‌های جدید می‌باشد. همین باعث افزایش صادرات اثاثیه به مقدار 16.5 درصد شده است که خروجیِ تولیدیِ آن بیشتر از آلمان و فرانسه می‌باشد.

2. آلمان[9] (18.2 میلیارد دلار)

درآمد آلمان نیز از صادرات اثاثیه در سال 2014 به مقدار 18.2 میلیارد دلار آمریکا افزایش پیداکرده است. به عنوان بزرگ‌ترین کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا در تجارت صادرات اثاثیه، آلمان مقصد صادرات خود را تغییر داده است تا آسیا، آمریکایی شمالی و همچنین خاورمیانه را در بربگیرد. بازار قبلیِ آلمان در کشورهای اتحادیه‌ی اروچا به دلیل بحران‌های مالیِ اخیر دارای رکود بوده است، بااینکه این بازار سهمی در حدود 63.77 درصد از صادرات اثاثیه‌ی آلمان را از آن خودکرده است. در سال‌های اخیر همچنین بازار روسیِ آن 3 درصد کاهش‌یافته است.

1. چین (93.4 میلیارد دلارِ آمریکا)

صادرات اثاثیه‌ی چی در سال 2014 به حدود 93.4 میلیارد دلار رسید. محصولات چین به دلیل طبقه‌ی برتری که دارد در تقاضا است. اتّکاء نیز یک امتیاز مثبت دیگر و فاکتوری است که مشتریان خارجیِ بسیاری را جذب کرده است. صنعت اثاثیه‌ی چوبیِ چین نقشی کلیدی در حفظ بالاترین مقام در این صنعت داشته است. سازندگان اثاثیه‌ی برتر چین گروه Yihua، Huizhou Housen Furniture، Kuka Home، Zhejiang Sunbridge و Guangdong Oppein Home می‌باشند.

 

[1] Netherlands

[2] Czech Republic

[3] Canada

[4] Vietnam

[5] Mexico

[6] United States (US(

[7] Poland

[8] Italy

[9] Germany

فرصتهاي اشتغال بين المللي

فرصتهاي اشتغال بين المللي

فرصتهاي اشتغال بين المللي

بررسي سايت هاي مفيد

بررسي سايت هاي مفيد

بررسي سايت هاي مفيد

چگونگي بازگشايي رستوران توسط تازه واردين

چگونگي بازگشايي رستوران توسط تازه واردين

چگونگي بازگشايي رستوران توسط تازه واردين

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد
فقير ترين كشور تا قرن 20 يكي از مرفه ترين كشور حال حاضر دنيا است

فقير ترين كشور تا قرن 20 يكي از مرفه ترين كشور حال حاضر دنيا است

آمار جرم و جنايت به حدي پايين است كه پليس ايسلند هم غير مسلح است
گرجستان ، كشور آتشفشانها

گرجستان ، كشور آتشفشانها

در گرجستان،تعداد بسيارزيادي از ناحيهاي آتش فشاني فعال ازدوره‌هاي گوناگون اخير زمين‌شناسي وجود دارد،