برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

اكثر كشورهاي برتر صادركننده‌ي اثاثيه‌ي منزل در كشورهاي غربي قرار دارند

اکثر کشورهای برتر صادرکننده‌ی اثاثیه‌ی منزل در کشورهای غربی قرار دارند. استثنای این کشور‌ها چین است که در صدر جدول ما قرار دارد و ویتنام، که یک کشور آسیاییِ دیگر است، در این فهرست در جایگاه هفتم قرارگرفته است.
به گزارش بازار بین‌المللی کار تجارت صادرات اثاثیه در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و تقاضای آن در بازار به‌شدت رو به افزایش است، حتی در کشورهای توسعه‌یافته‌تر. بازارهای اروپایی و آمریکایی شمالی نیز تقاضای بالایی برای اثاثیه نشان می‌دهند. در سال 2014 درآمد حاصل از صادرات اثاثیه به حدود 244.6 میلیارد دلارِ آمریکا رسید که سهم چین از این مبلغ 38درصد است. اکثر صادرکنندگان برتر اثاثیه درعین‌حال واردکنندگان بزرگی نیز هستند، که نشان‌دهنده‌ی سطوح بالای تولید کل اثاثیه آن‌هاست.

10. هلند[1] (4.2 میلیارد دلار آمریکا)

هلند درآمدی 4.2 میلیارد دلاری از فروش صادرات سالانه‌ی اثاثیه دارد. بااینکه هلند دارای پایگاه تولیدیِ اثاثیه‌ی پیشرفته است، اما حدود 70 درصدِ چنین محصولاتی را وارد می‌کند تا نیازهای محلی آینده‌ی خود را تأمین کند. محصولات هلندی بازه‌ای از سیسمونیِ خواب تا اثاثیه اداری را در برمی‌گیرد. حجم معاملات اثاثیه در سال 2014 منفی بود، اما در سه‌ماهه‌ی اولِ سال 2015، افزایش درآمد 7.2 درصدی مشاهده شد. فروشنده‌ی اسکانديناوى، IKEA دارای فروشگاه‌های بسیاری در این کشور می‌باشد، همانند دیگر کشورهای خارجی. به دلیل رکود اقتصادیِ اخیر در این کشور، ممکن است صنعت اثاثیه نیز رکود پیدا کند، البته با سرعتی کم‌تر نسبت به چیزی که در سال 2008 شاهدش بودیم. نمودارهای سال 2014 کمی بهبود نشان می‌دهند و امیدواریم که این نمودار نشانی از پیشرفت‌هایی در آینده باشد.

9. جمهوریِ چک[2] (4.4 میلیارد دلارِ آمریکا)

درآمد جمهوریِ چک در سال 2014 به 4.4 میلیارد دلارِ امریکا رسید. همچنین، در سال 2014، حدود 22 میلیون دلار هزینه‌ی جمهوریِ چک برای واردکردن اثاث بود. صادرات جمهوریِ چک تا نزدیکی‌های آلمان، ایتالیا و استرالیا می‌رود. تولیدکنندگان اثاثیه‌ی جمهوریِ چک اکثراً تنها با یک هدف به صادرات می‌پردازند، و آن هدف داشتن استانداردهای بهتر نسبت به شرکت‌های خارجی می‌باشد. اصلی‌ترین ماده در تولید اثاثیه‌ی جمهوریِ چک انبوه چوب می‌باشد، که یک منبع «سبز» برای تولید به شمار می‌رود. رقابت‌طلبی در هزینه‌های تولید با هزینه‌ی پایین مواد اولیه نیز تأمین می‌شود. اخیراً این ملیّت به EU نیز داخل شده است و با درآمدی که از آن داشته است، حتی بیشتر تقویت‌شده است.

8. کانادا[3] (4.9 میلیارد دلارِ آمریکا)

در سال 2014 درآمد کانادا از صادرات اثاثیه به 4.9 میلیارد دلار رسیده است. صادرات اثاثیه به ایالات‌متحده بالاترین آمار را دارد که ارزش آن 93 درصد کل صادرات اثاثیه کانادایی است. صادرات اثاثیه‌ی کانادا اغلب خانگی، اداری و کابینت‌های آشپزخانه است. تولیدکنندگان کانادایی اکثراً در کوبک و ایالت اونتاریو قرار دارند که 75 درصد از تولیدات بر عهده‌ی آن‌ها می‌باشد. اخیراً، ایالات‌متحده با بحران مسکن روبرو شده است، و درنتیجه، صنعت اثاثیه‌ی کانادا تحت تأثیر قرارگرفته است. بااین‌همه، باکمی بهبود که در ایالت متحده دیده می‌شود، یک مشکل دیگر وجود دارد و آن‌هم این است که رقیب‌های آسیاییِ آن قیمت‌های کمتری به مصرف‌کنندگان آمریکایی پیشنهاد می‌کنند.

7. ویتنام[4] (6.7 میلیارد دلارِ آمریکا)

ویتنام افزایش حجم صادرات بسیاری به ایالات‌متحده به خود دیده است که باعث شده است درآمد آن‌ها از صادرات اثاث منزل در آمارهای سالیانه‌ی اخیر به 6.7 میلیارد دلار برسد. رشد صادرات اثاثیه‌ی آن‌ها در مقایسه با دیگر کشورهای صادرکننده بیشترین است، ایالات‌متحده اخیراً تولید اثاثیه‌ی خود را به ویتنام سپرده است. حتی قبل از آن، ویتنام دارای تاریخچه‌ی دورودرازی در صادرات به کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا داشت. استاندارد اثاثیه‌ی منزل برای اتحادیه‌ی اروپا در مقایسه با استاندارد محصولات صادرشده به ایالات‌متحده بسیار بالاتر بود. اجابت استانداردهای بالاتر باعث شد که با رشد بهبود تعاملاتِ تجاری میان دو کشور ویتنام و ایالات‌متحده، محصولات ویتنام وارد بازار ایالات‌متحده شود. در حال حاضر، اقتصاد ایالتی (کنترل‌شده توسط ایالت‌ها) 15 درصد تمرکز 2000 تولیدکننده‌ی اثاثیه را بر روی صادرات گذاشته‌اند.

6. مکزیک[5] (9.7 میلیارد دلارِ آمریکا)

مکزیک توانسته مقدار بسیار زیادی اثاثیه منزل صادر کند که ارزش آن‌ها در سال 2014 به 9.7 میلیارد دلار رسید. اثاثیه صادرشده اکثراً چوبی و فلزی بودند. مکزیک همچنین مقدار بسیار زیادی اثاثیه در سال‌های متمادی از ایالات‌متحده وارد کرده است تا نیازهای محلی خود را تأمین کند و به این کار خود ادامه نیز می‌دهد. از طرف دیگر، صادرات مکزیک به ایالت متحده سه درصد افزایش نسبت به 1.1 میلیارد دلار داشته است، بااینکه صادرات اکثر کشورهای آسیایی به ایالات‌متحده در همان دوره‌ی زمانی کاهش‌یافته است. صادرات اثاثیه‌ی مکزیکی به ایالت متحده در جایگاه دوم نسبت به کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد که هر دو در بازار جهانیِ ایالات‌متحده پس از ویتنام و چین قرارگرفته‌اند.

5. ایالات‌متحده[6] (11.8 میلیارد دلارِ آمریکا)

ایالات‌متحده صادرات اثاثیه خود را افزایش داده و به رقم 11.8 میلیارد دلار در سال 2014 رسیده است. ایالات‌متحده همچنین واردات اثاثیه خود را 8 درصد در سال گذشته افزایش داده است که اکثر آن‌ها از ویتنام و چین می‌باشند. نمودار واردت 19.7 میلیارد دلار در سال 2013 را نشان می‌دهند که با چنین رقمی می‌توان گفت ایالات‌متحده بزرگ‌ترین وارد‌کننده‌ی اثاث در دنیای امروز است. درنتیجه، اکثر تولیدکنندگان داخلی خط تولید اثاث خود را تعطیل کردند، زیرا مصرف‌کنندگان داخلی اثاثیه را از تولیدکنندگان آسیایی وارد می‌کنند. به‌علاوه، برخی شرکت‌های تولیدکننده‌ی اثاثیه‌ی ایالات‌متحده گام را فراتر گذاشته و کارخانه‌هایی در آسیا افتتاح کرده‌اند که می‌تواند باعث کاهش کار و افزایش بیکاری در ایالات‌متحده شود.

لهستان[7] (11.9 میلیارد دلارِ آمریکا)

لهستان به دنبال افزایش صادرات اثاثیه‌ی خود می‌باشد که در سال 2014 مقدار آن به 11.9 میلیارد دلار رسید. صنعت اثاثیه در لهستان دارای نقشی بسیار اساسی در اقتصاد آن دارد که سهم آن در تولید خالص محلی به 2.1 درصد می‌رسد. دریافت‌کننده‌ی اصلیِ صادرات اثاث لهستان آلمان می‌باشد که ارزش خرید اثاث آن‌ها در هرسال 2.5 میلیارد یورو می‌باشد. سایر مقصدهای مهم برای اثاثیه لهستان فرانسه، جمهوریِ چک، انگلستان، هلند و سوئد می‌باشند. بازارهای ایالات‌متحده، ایتالیا و اسپانیا نیز اخیراً برای این محصولات رشد کرده‌اند. در میان قراردادهای بسیاری که این کشور دارد، تهیه‌ی اثاثیه‌ی Palais Elysee و میزهای اداریِ اپل استورهای پاریس نیز از محصولات و قراردادهای این کشور به شمار می‌رود.

3. ایتالیا[8] (14.4 میلیارد دلارِ آمریکا)

درآمد ایتالیا از صادرات اثاثیه منزل افزایش‌یافته است که رقم آن به 14.4 میلیارد دلار در سال 2014 رسید. این افزایش صادرات زمانی انجام می‌شود که بازار محلی‌اش در رکود به سر می‌برد. افزایش صادرات ایتالیا به دلیل رده‌ی  چوبی است که دارد. اثاثیه‌ی اضافیِ ایتالیا تنها 10 میلیارد دلار ارزش داشته است که برابر با 60 درصد ارزش‌های تولید کل این بخش می‌باشد. فرمول موفقیت ایتالیا در ایجاد میراث دورودرازی از صنعت‌گران و همچنین در تحقیق و توسعه‌ی طرح‌های جدید می‌باشد. همین باعث افزایش صادرات اثاثیه به مقدار 16.5 درصد شده است که خروجیِ تولیدیِ آن بیشتر از آلمان و فرانسه می‌باشد.

2. آلمان[9] (18.2 میلیارد دلار)

درآمد آلمان نیز از صادرات اثاثیه در سال 2014 به مقدار 18.2 میلیارد دلار آمریکا افزایش پیداکرده است. به عنوان بزرگ‌ترین کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا در تجارت صادرات اثاثیه، آلمان مقصد صادرات خود را تغییر داده است تا آسیا، آمریکایی شمالی و همچنین خاورمیانه را در بربگیرد. بازار قبلیِ آلمان در کشورهای اتحادیه‌ی اروچا به دلیل بحران‌های مالیِ اخیر دارای رکود بوده است، بااینکه این بازار سهمی در حدود 63.77 درصد از صادرات اثاثیه‌ی آلمان را از آن خودکرده است. در سال‌های اخیر همچنین بازار روسیِ آن 3 درصد کاهش‌یافته است.

1. چین (93.4 میلیارد دلارِ آمریکا)

صادرات اثاثیه‌ی چی در سال 2014 به حدود 93.4 میلیارد دلار رسید. محصولات چین به دلیل طبقه‌ی برتری که دارد در تقاضا است. اتّکاء نیز یک امتیاز مثبت دیگر و فاکتوری است که مشتریان خارجیِ بسیاری را جذب کرده است. صنعت اثاثیه‌ی چوبیِ چین نقشی کلیدی در حفظ بالاترین مقام در این صنعت داشته است. سازندگان اثاثیه‌ی برتر چین گروه Yihua، Huizhou Housen Furniture، Kuka Home، Zhejiang Sunbridge و Guangdong Oppein Home می‌باشند.

 

[1] Netherlands

[2] Czech Republic

[3] Canada

[4] Vietnam

[5] Mexico

[6] United States (US(

[7] Poland

[8] Italy

[9] Germany

مناسبت هاي ماه آگوست

مناسبت هاي ماه آگوست

مناسبت هاي ماه آگوست

هنرمند ميليون دلاري ايران

هنرمند ميليون دلاري ايران

نام «فرهاد مشيري» شايد در ايران فقط براي اهالي و ...

بررسي سايت هاي مفيد

بررسي سايت هاي مفيد

بررسي سايت هاي مفيد

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
نگاهي به بزرگ‌ترين كشورهاي واردكننده برنج در جهان

نگاهي به بزرگ‌ترين كشورهاي واردكننده برنج در جهان

تجارت جهاني برنج از اواخر دهه 1980 درنتيجه  سياست‌هاي جديد آزادسازي تحول يافت
 كمترين نرخ بهره واقعي در كشورهاي جهان

 كمترين نرخ بهره واقعي در كشورهاي جهان

در برخي شرايط اقتصادي، همان‌طور كه اوكراين و سيرا لئون اخيراً نشان داده‌اند، نرخ بهره منفي غيرممكن نيست
نگاهي به بزرگ‌ترين بانك‌هاي جهان

نگاهي به بزرگ‌ترين بانك‌هاي جهان

بانك‌هاي چيني در اين عرصه صحنه را به دست گرفته‌اند، بانك صنعت و تجارت چين بزرگ‌ترين بانك در جهان است
بررسي اقتصاد بزرگ‌ترين شهرهاي چين

بررسي اقتصاد بزرگ‌ترين شهرهاي چين

پرجمعيت‌ترين كشور در جهان، 15 ناحيه شهري  با بيش از 10 ميليون نفر در هر منطقه دارد
20 كشور برتر جهان در صادرات پنير كدامند؟

20 كشور برتر جهان در صادرات پنير كدامند؟

در سال 2015 آلمان، هلند و فرانسه هركدام بيش از 3 ميليارد دلار آمريكا پنير صادر كرده‌اند
معرفي شركت  Uber

معرفي شركت Uber

بزرگترين ناوگان تاكسي‌راني جهان، بدون حتي يك خودرو
برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

اكثر كشورهاي برتر صادركننده‌ي اثاثيه‌ي منزل در كشورهاي غربي قرار دارند
آشنايي با مهاجران موفق استراليا

آشنايي با مهاجران موفق استراليا

بسياري از مهاجران موفق در استراليا با دست خالي به اين كشور رسيده اند وزندگي خود را آغاز كردند
مشاغلي كه به‌زودي منسوخ خواهند شد

مشاغلي كه به‌زودي منسوخ خواهند شد

درگذشته، انتخاب شغلي كه بتوان از طريق آن امرارمعاش كرد كار مشكلي نبود، ولي امروزه با پيشرفت تكنولوژي و تغيير روزافزون بازار و نيازهاي مردم، انتخاب شغلي مناسب به امري مشكل تبديل‌شده است
 نگاهي به زندگي اينگوار كامپراد، موسس ايكيا

نگاهي به زندگي اينگوار كامپراد، موسس ايكيا

بازار بين المللي كار در اين گزارش به بررسي زندگي اينگوار كامپراد(Ingvar Feodor Kamprad) موسس ايكيا مي‌پردازد
پردرآمدترين مشاغل در كانادا در سال 2016 ميلادي

پردرآمدترين مشاغل در كانادا در سال 2016 ميلادي

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
آشنايي با  شبكه شغل يابي لينكدين

آشنايي با شبكه شغل يابي لينكدين

لينكدين يك سرويس شبكه اجتماعي بيزنس محور است
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
چند نكته مهم در مورد آموختن زبان

چند نكته مهم در مورد آموختن زبان

پيشنهاد بازار بين‌المللي كار
مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
بهترين كشورهاي آسيا براي تحصيل در  2016

بهترين كشورهاي آسيا براي تحصيل در 2016

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
هزينه ي متوسط تعطيلات آخر هفته در شهرهاي گوناگون جهان

هزينه ي متوسط تعطيلات آخر هفته در شهرهاي گوناگون جهان

اين مطلب را آژانس مسافرتي پالم بيچ هاليديز مالزي به شما تقديم ميكند
محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري جهان

محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري جهان

صدر جدول مطعلق به ايالات متحده است (مطلب ويژه نوروزي)
تاج محل، رمانتيك ترين بناي تاريخي جهان

تاج محل، رمانتيك ترين بناي تاريخي جهان

اين مكان در اواسط قرن 17 ساخته شد، اين ميراث جهاني يونسكو به عنوان نمونه اي مشهور از معماري اسلامي هند است
شهر ممنوعه چين

شهر ممنوعه چين

هر ساله، نزديك به 14 ميليون بازديدكننده، از شهر ممنوعه بازديد مي كنند
كانادا داراي چگونه دولتي است؟

كانادا داراي چگونه دولتي است؟

دولت كانادا به طور رسمي، دولت عليا حضرت خوانده مي‌شود، و تشكيلات اداري فدرالِ كاناداست.
كوچكترين كشورهاي جهان

كوچكترين كشورهاي جهان

ليستي از 10 كشور بسيار كوچك، كم مساحت و كم جمعيت كره زمين
زبانهاي رايج در كشور سوئيس

زبانهاي رايج در كشور سوئيس

آلماني، فرانسه، ايتاليايي، و رومانش،زبانهاي ملي كشور سوئيس
عجايب هفت گانه جديد

عجايب هفت گانه جديد

در سال 2001، يك شركت سوئيسي به نام "New7wonders" فعاليت خود را براي انتخاب عجايب هفتگانه ي جهان از ميان دويست آثار تاريخي آغاز كرد
بيشترين ميراث­ جهاني يونسكو در كدام كشورهاست

بيشترين ميراث­ جهاني يونسكو در كدام كشورهاست

ايتاليا، چين، اسپانيا و فرانسه به ترتيب، 51، 48، 44 و 41 ميراث جهاني يونسكو را دارا هستند
پربازديد ترين موزه‌ها در جهان كدامند؟

پربازديد ترين موزه‌ها در جهان كدامند؟

بازديد از موزه يك جزء بسيار مهم در فهم سياست‌ها و فرهنگ يك كشور يا يك منطقه در زمان حال يا گذشته است
نگاهي به پر بازديدترين كشورهاي قاره آسيا

نگاهي به پر بازديدترين كشورهاي قاره آسيا

كشورهاي جنوب شرق آسيا داراي بالاترين حجم سفر گردشگران به آسيا و اقيانوسيه هستند
بررسي پرجمعيت ترين شهرهاي كشور ژاپن

بررسي پرجمعيت ترين شهرهاي كشور ژاپن

كلان‌شهر توكيو-كانتو منزلگاه 37 ميليون انسان است، كه معادل 29 درصد جمعيت كل ژاپن است
مرتفع ترين ساختمان ها در استراليا

مرتفع ترين ساختمان ها در استراليا

استراليا ركورد كشوري را دارست كه بيشترين ميزان آسمان خراش‌ها را به ازاي هر نفر دارد