نگاهي به كشور كويت

كويت

نگاهی به کشور کویت

 

 

 مساحت کشور کویت حتی از کشور نیوجرسی که از کوچکترین سرزمین هاست کمتر می باشد. کویت در خاورمیانه واقع شده است و مساحت آن از شمال به جنوب 124 مایل و ازغرب به شرق 105 مایل امتداد دارد.
این کشور از سمت شمال ، جنوب و غرب با کشورهای عراق وعربستان سعودی هم مرز می باشد،مرز شرقی کویت سراسر در امتداد خلیج فارس می باشد،و از این طریق همسایه ی ایران است وساحل آن به مساحت 120 مایل است.

 

 نگاهی به کشور کویت

 


کویت دارای 9 جزیره است و بزرگترین آن بابیان والوربه می باشد.فیلاکا به دلیل تعداد بیشتر ساکنین از مهمترین و معروفترین جزایر به حساب می آید، یکی دیگر از دلایل اهمیت این جزیره اشغال آن توسط الکساندر اول در گذشته است.

 

آب و هوا

 

کویت دارای آب وهوای بیابانی به معنای تابستان های شدیدا" گرم و خشک ،وسرما در زمستان است.زمستان ها کوتاه وتابستان ها در کویت معمولا" بسیار طولانی است و نوسان درجه ی حرارت بین111تا130 درجه ی فارنهایت می باشد.

 

 

 

 نگاهی به کشور کویت

 

جمعیت

کشور کویت جمعیتی بالغ بر ۳٬۳۹۹٬۶۳۷ میلیون نفر دارد که 50 درصد آن را بومی ها تشکیل می دهند،مابقی شامل مهاجران کارگری می شوند که عمدتا" از دیگر کشورهای عرب وکشورهای آسیای جنوبی مانند هند،سریلانکا وبنگلادش وارد کویت شدند.

 

 

فعالیت های کاری در کویت

نگاهی به کشور کویت

تعداد کثیری از مهاجرین در عرصه های دولتی و خصوصی در کویت فعالیت می کنند.اگر بتوانید به زبان عربی صحبت کنید راحتتر در این کشور کار پیدا می کنید،اما این تنها کافی نیست زیرا در بیشتر صنایع از زبان عربی وهمچنین انگلیسی در فعالیت های روزمره ی خود استفاده میکنند.در کویت اگر در یک شرکت بین المللی کار کنید حقوق خود را به صورت دلاردریافت خواهید کرد.اما یافتن کار در شرکتی در کویت می تواند نسبتا"سخت باشد.

 

باید بدانید که آیا کارفرما شمارا بیمه  می کند یا خیر،اگر شانس سفر به عراق را داشته باشید به طور قطع شامل بیمه های درمانی و عمر خواهید شد.
یک هفته ی کاری در کویت شامل 40تا48 ساعت کار می شود،این بستگی به سیاست کاری آن کمپانی دارد.ساعت کاری اداره از 8.30یا9 صبح الی5.5 یا 6 عصر می باشد.هیچ اختلاف زمانی در روزهای تابستانی و زمستانی وجود ندارد.در ماه رمضان یک روز کاری 6ساعت است واین مربوط به تمامی ادیان می شود،اما خیلی از کمپانی ها این موضوع را فقط به مسلمانان و کسانی که روزه می گیرند اختصاص می دهند.


روز استراحت مسلمانان جمعه است،اگر کمپانی شما 5روز کاری داشته باشد،روز دیگر تعطیل پنج شنبه یا شنبه می باشد.بیشترین انتخاب روز دوم تعطیلات برای کمپانی های بین المللی شنبه هاست،اما مدرسه ها در کویت پنج شنبه و جمعه ها تعطیل است.

 

هزینه ی زندگی در کویت

با در نظر گرفتن آمارها بین282کشور جهان از نظر هزینه کویت 134امین کشورگران جهان برای زندگی غیر بومی ها در نظر گرفته شده است.این شاخص بر اساس یک سری اقلام خریداری شده وهزینه های روزمره بدست آمده است.هزینه ی خرید لباس برای کودکان و بزرگسالان بسیار بالاست،چرا که این محصولات بیشتر از کشورهای دیگر وارد می شود.در رتبه بندی،هزینه های مراقبت بهداشتی وپزشکی در کویت برای اکثر مردم مقرون به صرفه می باشد.

بنادر مهم كويت عبارتند از
الف ) بندر الاحمدي : بندر الاحمدي بزرگترين بندر نفتي كويت است كه داراي چهار لنگرگاه است . اسكله شمالي بندر الاحمدي مي تواند هم براي صادرات نفت خام و هم محصولات پالايش شده مورد استفاده قرار گيرد .
ب ) بندر شعيبه : دومين بندر بزرگ كويت ، شعيبه است . داراي لنگرگاه هاي ويژه كالاهاي تجاري ، كانتينر و لنگرگاه مخصوص محصولات نفتي است كه توسط شركت ملي نفت كويت اداره مي گردد .
ج) بندر شويخ : اين بندر قديمي ترين بندر تجاري كويت است كه مي تواند كشتي هاي مختلف با آبخور 5/7 متر را در هر زمان و با آبخور 5/9 متر را فقط در وضعيت حداكثر مد آب بپذيرد .
د) بندر الزور : بندر الزور ( ميناء المسعود ) چهارمين بندر نفتي كويت است كه صادرات نفت منطقه بيطرف يا مقسومه را انجام مي دهد .
ح ) بندر دوحه : بندري كوچك است كه در سال 1981 براي قايق ها و لنج هاي باري ساحلي كه بين كشورهاي منطقه خليج فارس كالاهاي سبك جابجا مي نمودند ، ساخته شد . عمق آب در آن به 3/4 متر مي رسد .
ج ) بندر عبدالله : بندر عبدالله در سال 1954 جهت صادرات محصولات نفتي پالايشگاه ميناء عبدالله بنا شد كه داراي دو اسكله در عمق دو مايلي ساحل است .

 

دین رسمی

در سرزمین کویت اسلام دین رایج و رسمی بوده و همة مردم این کشور مسلمانند وتقریبا"70% آنها شیعه هستند. علاوه بر این حدود ۴ درصد مسیحی، از پیروان سایر ادیان نیز شمار اندکی در کویت زندگی می‌کنند. در ماده دوم قانون اساسی کویت آمده‌است: دین رسمی کشور اسلام است، و شریعت اسلامی منبع اصلی برای قانونگذاری است. بطور کلی حکومت کویت سعی در اجرای احکام اسلامی دارد و شئونات اسلامی در کویت بیش از دیگر کشورهای منطقه رعایت می‌شود و علاوه بر فعالیتهای دولتی، مراکز اسلامی مردمی نیز در این کشور فعال می‌باشند.

 

اقتصاد

بخش های مهم اقتصادی کشور کویت عبارتند از :نفت ،گاز ،کشاورزی و انرژی.

كويت با وجود وسعت كم يكي از بزرگترين كشورهاي توليدكننده نفت جهان است . عايدات نفتي مهمترين مؤلفه درآمدهاي دولت كويت بشمار مي رود . ذخاير نفتي اين كشور 70 ميليارد بشكه تخمين زده مي شود. همپاي رشد صنعت نفت در كويت ، اين كشور اقداماتي را نيز براي استخراج و بهره برداري از منابع گاز طبيعي ( بوتان ، پروپان، نپتان ) آغاز كرد . منابع گاز در اطراف بندر الاحمدي و شعيبه ذخيره و سپس توسط سوپر تانكرهاي ويژه حمل گاز به كشورهاي مصرف كننده از جمله ژاپن و ساير كشورهاي غربي صادر مي گردد . توليد و استخراج گاز در كويت روند رو به رشدي را نشان مي دهد.كويت با قرارگرفتن در عرض جغرافيايي 30 درجه شمالي و در حاشيه بيابانهاي خشك و سوزان شبه جزيره عربستان يك كشور با آب و هواي خشك بياباني و فاقد هرگونه آب جاري است . فقدان آبهاي سطحي مناسب براي كشت ، نامساعد بودن و هواي گرم و بياباني كويت را از لحاظ كشاورزي سرزمين بسيار فقيري ساخته است . زمين هاي قابل كشت كويت تنها مساحتي حدود 1/1% از خاك اين كشور يعني كمتر از 200 كيلومترمربع و مراتع آن نيز فصلي است . به همين دليل بخش كشاورزي و دامداري در كويت كم اهميت و ناچيز است . كشاورزي در واقع اساس و پايه معيشتي مردم كويت نيست و ساختار اقتصادي اين كشور به آن وابستگي ندارد.
هرچند كويت بخاطر نداشتن آب جاري وخاك مناسب كشاورزي يك كشور كشاورزي محسوب نمي شود ، ولي از سال 1953 كشاورزي در كويت مورد توجه قرار گرفت . در دهه 1970 با اوج گيري درآمد نفت كويت و اختصاص مبالغ بيشتر براي يارانه بخش كشاورزي، چند شركت كشاورزي در كويت بوجود آمدند كه با استفاده از منابع آب زيرزميني و اصلاح خاك كشتزارهاي نسبتاً بزرگي را در مناطق الصليبيه ، الوفره و العبدلي ايجاد نمودند .و اصلاح خاك كشتزارهاي نسبتاً بزرگي در سال 1953 براي نخستين بار در كويت با بهره برداري از يك مولد بخار ، نيروي برق بدست آمد . اين مولد در منطقه الشويخ با توان توليد 750 كيلووات ساعت برق آغاز بكار كرد . در حال حاضر توان توليد اسمي برق كويت 6898 مگاوات است . اين ميزان توليد برق تقريباً 15% بيشتر از مصرف آن است كه در سال 1993 ، 17163 ميليون كيلووات ساعت بود . بطور كلي كويت داراي شش نيروگاه برق بزرگ است .


كويت گذشته از ذخاير سرشار نفت ، داراي منابع طبيعي مهم و شناخته شده ديگري نيست. در كنار فقر منابع طبيعي ، محدوديت منابع انساني عامل ديگري است كه در بررسي ساختار اقتصادي كويت بايد مورد توجه قرار گيرد .

 

 

معرفي فرودگاه شهر سيدني (كينگز فورد اسميت)

معرفي فرودگاه شهر سيدني (كينگز فورد اسميت)

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد

نگاهي به شهر ملبورن

نگاهي به شهر ملبورن

در سال 2016 بررسي شد

آشنايي با  هواپيمايي امارات

آشنايي با هواپيمايي امارات

بزرگ‌ترين ايرلاين خاورميانه

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
نگاهي به بزرگ‌ترين كشورهاي واردكننده برنج در جهان

نگاهي به بزرگ‌ترين كشورهاي واردكننده برنج در جهان

تجارت جهاني برنج از اواخر دهه 1980 درنتيجه  سياست‌هاي جديد آزادسازي تحول يافت
 كمترين نرخ بهره واقعي در كشورهاي جهان

 كمترين نرخ بهره واقعي در كشورهاي جهان

در برخي شرايط اقتصادي، همان‌طور كه اوكراين و سيرا لئون اخيراً نشان داده‌اند، نرخ بهره منفي غيرممكن نيست
نگاهي به بزرگ‌ترين بانك‌هاي جهان

نگاهي به بزرگ‌ترين بانك‌هاي جهان

بانك‌هاي چيني در اين عرصه صحنه را به دست گرفته‌اند، بانك صنعت و تجارت چين بزرگ‌ترين بانك در جهان است
بررسي اقتصاد بزرگ‌ترين شهرهاي چين

بررسي اقتصاد بزرگ‌ترين شهرهاي چين

پرجمعيت‌ترين كشور در جهان، 15 ناحيه شهري  با بيش از 10 ميليون نفر در هر منطقه دارد
20 كشور برتر جهان در صادرات پنير كدامند؟

20 كشور برتر جهان در صادرات پنير كدامند؟

در سال 2015 آلمان، هلند و فرانسه هركدام بيش از 3 ميليارد دلار آمريكا پنير صادر كرده‌اند
معرفي شركت  Uber

معرفي شركت Uber

بزرگترين ناوگان تاكسي‌راني جهان، بدون حتي يك خودرو
برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

اكثر كشورهاي برتر صادركننده‌ي اثاثيه‌ي منزل در كشورهاي غربي قرار دارند
آشنايي با مهاجران موفق استراليا

آشنايي با مهاجران موفق استراليا

بسياري از مهاجران موفق در استراليا با دست خالي به اين كشور رسيده اند وزندگي خود را آغاز كردند
مشاغلي كه به‌زودي منسوخ خواهند شد

مشاغلي كه به‌زودي منسوخ خواهند شد

درگذشته، انتخاب شغلي كه بتوان از طريق آن امرارمعاش كرد كار مشكلي نبود، ولي امروزه با پيشرفت تكنولوژي و تغيير روزافزون بازار و نيازهاي مردم، انتخاب شغلي مناسب به امري مشكل تبديل‌شده است
 نگاهي به زندگي اينگوار كامپراد، موسس ايكيا

نگاهي به زندگي اينگوار كامپراد، موسس ايكيا

بازار بين المللي كار در اين گزارش به بررسي زندگي اينگوار كامپراد(Ingvar Feodor Kamprad) موسس ايكيا مي‌پردازد
پردرآمدترين مشاغل در كانادا در سال 2016 ميلادي

پردرآمدترين مشاغل در كانادا در سال 2016 ميلادي

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
آشنايي با  شبكه شغل يابي لينكدين

آشنايي با شبكه شغل يابي لينكدين

لينكدين يك سرويس شبكه اجتماعي بيزنس محور است
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
چند نكته مهم در مورد آموختن زبان

چند نكته مهم در مورد آموختن زبان

پيشنهاد بازار بين‌المللي كار
مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
بهترين كشورهاي آسيا براي تحصيل در  2016

بهترين كشورهاي آسيا براي تحصيل در 2016

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
هزينه ي متوسط تعطيلات آخر هفته در شهرهاي گوناگون جهان

هزينه ي متوسط تعطيلات آخر هفته در شهرهاي گوناگون جهان

اين مطلب را آژانس مسافرتي پالم بيچ هاليديز مالزي به شما تقديم ميكند
محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري جهان

محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري جهان

صدر جدول مطعلق به ايالات متحده است (مطلب ويژه نوروزي)
تاج محل، رمانتيك ترين بناي تاريخي جهان

تاج محل، رمانتيك ترين بناي تاريخي جهان

اين مكان در اواسط قرن 17 ساخته شد، اين ميراث جهاني يونسكو به عنوان نمونه اي مشهور از معماري اسلامي هند است
شهر ممنوعه چين

شهر ممنوعه چين

هر ساله، نزديك به 14 ميليون بازديدكننده، از شهر ممنوعه بازديد مي كنند
كانادا داراي چگونه دولتي است؟

كانادا داراي چگونه دولتي است؟

دولت كانادا به طور رسمي، دولت عليا حضرت خوانده مي‌شود، و تشكيلات اداري فدرالِ كاناداست.
كوچكترين كشورهاي جهان

كوچكترين كشورهاي جهان

ليستي از 10 كشور بسيار كوچك، كم مساحت و كم جمعيت كره زمين
زبانهاي رايج در كشور سوئيس

زبانهاي رايج در كشور سوئيس

آلماني، فرانسه، ايتاليايي، و رومانش،زبانهاي ملي كشور سوئيس
عجايب هفت گانه جديد

عجايب هفت گانه جديد

در سال 2001، يك شركت سوئيسي به نام "New7wonders" فعاليت خود را براي انتخاب عجايب هفتگانه ي جهان از ميان دويست آثار تاريخي آغاز كرد
بيشترين ميراث­ جهاني يونسكو در كدام كشورهاست

بيشترين ميراث­ جهاني يونسكو در كدام كشورهاست

ايتاليا، چين، اسپانيا و فرانسه به ترتيب، 51، 48، 44 و 41 ميراث جهاني يونسكو را دارا هستند
پربازديد ترين موزه‌ها در جهان كدامند؟

پربازديد ترين موزه‌ها در جهان كدامند؟

بازديد از موزه يك جزء بسيار مهم در فهم سياست‌ها و فرهنگ يك كشور يا يك منطقه در زمان حال يا گذشته است
نگاهي به پر بازديدترين كشورهاي قاره آسيا

نگاهي به پر بازديدترين كشورهاي قاره آسيا

كشورهاي جنوب شرق آسيا داراي بالاترين حجم سفر گردشگران به آسيا و اقيانوسيه هستند
بررسي پرجمعيت ترين شهرهاي كشور ژاپن

بررسي پرجمعيت ترين شهرهاي كشور ژاپن

كلان‌شهر توكيو-كانتو منزلگاه 37 ميليون انسان است، كه معادل 29 درصد جمعيت كل ژاپن است
مرتفع ترين ساختمان ها در استراليا

مرتفع ترين ساختمان ها در استراليا

استراليا ركورد كشوري را دارست كه بيشترين ميزان آسمان خراش‌ها را به ازاي هر نفر دارد