نگاهي به اخبار و وقايع جهان در اكتبر 2013

نگاهي به اخبار و وقايع جهان در اكتبر 2013

 

 

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013

 

 

نگاهي به اخبار و وقايع جهان در اكتبر 2013 

 

 

 

 • مالزي رواديد گردشگري براي برخي از كشورها را به ۱۵ روز كاهش داد

 

2 اکتبر 2013

به گزارش ايرنا، گردشگرهاي ايراني كه صبح چهارشنبه وارد فرودگاه كوالالامپور شدند، در تماس با خبرنگار ايرنا در مالزي اعلام كردند: در بدو ورود به فرودگاه كوالالامپور به آنها رواديد گردشگري ۱۵ روزه داده شده است.اداره مهاجرت مالزي پيش از اين براي گردشگران ۶۰ كشور جهان از جمله ايران در فرودگاههاي مالزي رواديد ۹۰ روزه گردشگري صادر مي كرد.


دولت مالزي حدود يك ماه پيش اعلام كرده بود كه قصد دارد در قوانين مربوط به صدور رواديد ورود به اين كشور تغييراتي را ايجاد كند.گفته مي شود اداره مهاجرت مالزي از اول اكتبر - ۹ مهر ماه - موضوع كاهش مدت زمان رواديد گردشگري به اين كشور را اجرايي كرده است.هنوز هيچ مقام رسمي در اداره مهاجرت مالزي جزييات اين تصميم دولت اين كشور در كاهش مدت زمان رواديد گردشگري به اين كشور حوزه جنوب شرق آسيا را رسانه اي نكرده است.

 

 • رشد اقتصادي هند به ۴.۷ درصد كاهش يافت

 

3 اکتبر 2013

بانك توسعه آسیا كاهش ارزش روپيه و خروج سرمايه ها را از دلايل ضعيف شدن اقتصاد اين كشور عنوان كرد. رشد اقتصاد هند با توليدات داخلي نامناسب در سه ماهه اول سال مالي ۱۴-۲۰۱۳، به كمترين ميزان از زمان آغاز بحران اقتصاد جهاني رسيده است. سال مالي هند از اول اوريل هر سال آغاز مي شود .گزارش بانك توسعه آسيا شامل تصويري از هند است كه در آن آمده است اقتصاد اين كشور تحت فشارهاي اخير و همچنين محدوديت هاي ساختاري، براي بازگشت به روند بالاي رشد خود راه دشواري پيش رو دارد. در ادامه اين گزارش كه درباره اقتصاد هند منتشر شده آمده است: ممكن است در سال هاي ۱۶-۲۰۱۵ بهبودهاي نسبي حاصل شود و نرخ رشد اين كشور به ۵.۷ درصد برسد اما باز هم اين رقم پايينتر از نرخ پيش بيني شده ۶.۵ درصدي است.

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013 

 

 

 

چانگيونگ ري اقتصاددان ارشد اين بانك در اين باره گفت: آشفتگي هاي اخير بازار مالي يادآور نياز به اصلاحات ساختاري و مالي است كه نه تنها رشد بلندمدت را تامين مي كند، بلكه در كوتاه مدت هم بازارهاي مالي را با ثبات نگه مي دارد. شوراي مشاوره اقتصادي نخست وزير هند در اوايل ماه جاري پيش بيني رشد اقتصاد اين كشور را به ۵.۳ درصد پايين آورد. اين درحالي است كه رشد اقتصاد هند ۶.۴ درصد پيش بيني شده بود.

 

 

  .   برف و باران تركيه را فراگرفت

 

5 اکتبر 2013

به گزارش اداره هواشناسي تركيه ، ورود يك توده هواي سرد به تركيه باعث كاهش دما و بارش برف و باران در مناطق مختلف اين كشور شده است.


ميزان بارش برف در منطقه كوهستاني اولوداغ در شمال غرب تركيه و در نزديكي شهر بورسا ۱۰ سانتي متر و كوه بولو در منطقه مرمره ۱۵ سانتي متر گزارش و دماي هواي اين مناطق شش درجه زير صفر گزارش شده است.
اداره هواشناسي تركيه پيش بيني كرده است كه بارش شديد باران در مناطق ساحلي شرق تركيه در سواحل درياي سياه باعث طغيان رودخانه ها و موجب وقوع سيل شود و طوفان مناطق درياي مرمره و اژه را درنوردد.
براساس اين گزارش، با كاهش دما در شهرهاي استانبول، آنكارا، ازمير، سامسون، ارزروم و دياربكر، بارش برف و باران براي اين مناطق پيش بيني شده است.

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013 

 

 

نخستين بارش برف امسال در تركيه، روز جمعه بخشي از جاده استانبول به آنكارا را نيز مسدود كرد.
بارش برف كه بخشي از بزرگراه استانبول به آنكارا را در منطقه بولو مسدود كرد ، با تصادم هاي رانندگي نيز همراه بود.

 

 

 

 • کشوری که فقط ۲ روزنامه دارد

 

6 اکتبر 2013

ماریو آنتونیو بارکرو بالتو دانو در مورد جایگاه رسانه در کشور نیکاراگوئه با توجه به اینکه رسانه رکن چهارم دموکراسی است اظهار داشت: در این کشور فقط دو روزنامه چاپی وجود دارد اما شبکه‌های تلویزیونی فراوان است و تمام شبکه‌های تلویزیونی در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.سفیر نیکاراگوئه با بیان اینکه بیشتر اخبار در این کشور از طریق رادیو پخش می‌شود، اظهار داشت: در سطح شهر و روستا رادیو رکن اصلی انتشار اخبار را دارد.وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه میزان رسانه‌ها در این کشور کمک کردند تا یک ارتباط مؤثر میان مردم و بدنه حاکمیت ایجاد شود بیان داشت: هر وزارتخانه‌ای یک دفتر مطبوعاتی دارد همچنین ریاست جمهوری نیز از طریق یک دریچه مطبوعاتی اطلاعات را به مردم ارائه می‌دهد.

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013 

 

 

سفیر نیکاراگوئه ادامه داد: یک شرکتی که تحت مدیریت همسر رئیس جمهور این کشور است نیز یک کانال مطبوعاتی دارد که هر روز اخبار مربوط به دولت را به صورت مختصر منتشر می‌کند.ماریو آنتونیو بارکرو بالتو دانو خاطرنشان کرد: همسر رئیس جمهور به عنوان هماهنگ کننده روابط عمومی دولت، روزانه یک گزارش از فعالیت‌های دولت را برای اطلاع‌رسانی عموم منتشر می‌کند.

 

 

 • قاره آفريقا سرزمين ۵۵ ميلياردر

 

8 اکتبر 2013

به نوشته نشريه قاره اي، بيشتر گفته مي شد كه شمار ميلياردرهاي آفريقا ۱۶ نفر است اما تحقيقات جامع اخير نشان مي دهد كه در اين قاره حداقل ۵۵ ميلياردر وجود دارد. براساس تحقيقات صورت گرفته از ۵۵ نفر ياد شده ، ۲۰ نفرشان نيجريه اي هستند كه بيشتر آنان بارون هاي نفتي مي باشند. ۹ نفر از ۵۵ ميلياردرهاي آفريقايي از شهروندان آفريقاي جنوبي و هشت نفر ديگرشان از كشور مصر هستند.

 ثروتمند ترين فرد قاره آفريقا يك شهروند نيجريه اي به نام اليكو دانگوته است كه ثروت آن بالغ بر ۲۰ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار است. اليكو دانگوته ۵۶ ساله ثروتش را از طريق سرمايه گذاري در صنعت سيمان، آرد ، شكر و نيز نفت بدست آورده است. الن گراي ۷۵ ساله شهروند آفريقاي جنوبي با داشتن ۸ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار، در رده دوم ثروتمندترين فرد قاره سياه قرار دارد كه عمده سرمايه گذاري وي در بخش هاي مالي است. ميكي آدنوگا ۶۰ ساله از نيجريه با هشت ميليارد دلار ثروت در رده سوم ثروتمندترين شخص قاره آفريقا جاي دارد كه وي نيز بيشتر ثروتش را از طريق سرمايه گذاري در بخش نفت و ارتباطات كسب كرده است. خانم فولورونشو الاكيجا ۶۲ ساله از كشور نيجريه به عنوان ثروتمند ترين زن قاره آفريقا، در رده چهارم ثروتمندترين فرد اين قاره قرار دارد.

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013 

 

 

 

وي كه در رشته مد تحصيل كرده است و همسر آخر ابراهيم بابانگيدا ديكتاتور پيشين نيجريه مي باشد، ثروتش را از طريق سرمايه گذاري در بخش نفت بدست آورده است. در رده پنجم ثروتمندترين فرد قاره آفريقا، نيكي اوپنهايمر ۶۸ ساله از كشور آفريقاي جنوبي قرار دارد كه بخش اعظم ثروت ۶ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلاري اش را از راه سرمايه گذاري در معدن كسب كرده است. جان روپرت از كشور آفريقاي جنوبي با ۶ ميليارد و ۱۰۰ ميليون دلار ثروت، يوسف ساويرس با ثروت ۵ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلاري از كشور مصر ، گيلرت چاگوري با داشتن ۴ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار از نيجريه، ناتان كيرش با ثروت ۳ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلاري از سوازيلند و كريستوفل وسه با ۳ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلار ثروت در رده هاي بعدي ثروتمندترين افراد قاره آفريقا جاي دارند.

 

 •   يك هفته گردشگري چيني ها ۳۷ ميليارد دلار درآمد داشت

 

9 اکتبر 2013

به گزارش ايرنا، دولت و بخش خصوصي چين كه به دنبال برنامه بلند مدت و كسب درآمد از طريق گردشگري هستند امسال به مناسبت اول اكتبر و روز ملي اين كشور تسهيلات بيشتري را براي يك هفته تعطيلات ايجاد كردند. آمار نشان مي دهد دراين مدت ۴۲۸ميليون نفر چيني به گردشگري پرداخته اند كه نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد بيشتر است. گزارش شده كه مناطق هنگ كنگ، ماكائو، تايوان و كشورهاي كره جنوبي و ژاپن اصلي ترين مقصد گردشگري مسافران چيني دراين مدت بوده است.

 

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013 

 

 

 

هجوم ده ها ميليون چيني براي سفر در داخل و خارج از كشور خود طي تعطيلات روز ملي كه به هفته طلايي مشهور است امسال از سوي بسياري از كارشناسان به عنوان بمب گردشگري لقب گرفت. در روز نخست اين تعطيلات بيش از ۱۰ميليون چيني فقط به ايستگاه هاي راه آهن براي سفر مراجعه كردند و تورهاي گردشگري داخلي و خارجي از ماههاي قبل جايي براي ثبت نام نداشتند. براساس تخمين هاي سازمان جهاني جهانگردي، جمعيت گردشگران خروجي چين در سال ۲۰۲۰ ميلادي به بيش از صد ميليون نفر مي رسد.به همين دليل كشورهاي زيادي در تلاش هستند تا سهمي ازاين جمعيت ميليوني را جذب كنند.

 

 

 

 

 

 •   بزرگترین وارد کننده نفت جهان

 

10 اکتبر 2013

 

به گزارش تازه ترین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت آمریکا ،کشور چین با پشت سر گذاشتن آمریکا طی ماه گذشته به بزرگترین وارد کننده نفت جهان تبدیل شده است.به گزارش آسوشیتدپرس؛ اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، میزان واردات نفت خام چین طی ماه گذشته میلادی از آمریکا بیشتر شده است.بر اساس این گزارش افزایش فروش خودرو و رشد سریع اقتصادی چین عامل اصلی رشد فزاینده واردات نفت این کشور به شمار می رود.میزان واردات نفت خام چین طی ماه سپتامبر به بیش از ۳/۶ میلیون بشکه در روز رسیده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا در این گزارش افزود، ادامه روند صعودی رشد مصرف نفت در چین این کشور را به بزرگترین وارد کننده خالص نفت جهان در سپتامبر ۲۰۱۳ تبدیل کرده و چین با پیشی گرفتن بر آمریکا به این جایگاه دست یافته است.افزایش فروش خودرو در بازار چین از سویی به چالش بزرگی برای رهبران این کشور نیز تبدیل شده است چرا که آلودگی شدید هوای شهرهای چین نگرانی عمده ای را در بین رهبران پکن ایجاد کرده است.

 

آمریکا که یک سوم جمعیت چین را در اختیار دارد هنوز مصرف سرانه نفت بیشتری نسبت به این کشور دارد.در ماه گذشته آمریکا روزانه ۶/۱۸ میلیون بشکه نفت مصرف کرده است و این رقم در چین به ۹/۱۰ میلیون بشکه رسیده است. در این مدت تولید نفت آمریکا به بیش از ۵/۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده و این رقم برای چین به کمتر از ۶/۴ میلیون بشکه رسیده است.تا اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی چین نیاز نفتی خود را از طریق منابع داخلی تامین می کرد ولی با افزایش سریع رشد اقتصادی این کشور مجبور به واردات نفت خام از کشورهای دیگر به خصوص خاور میانه شده است.چین بخش مهمی از نفت مورد نیاز خود را از ایران و عربستان تامین می کند.

 

 • رشد جهشی ثروت در جهان

 

12 اکتبر 2013

ثروت جهان در سال جاری به بالاترین رکورد خود جهش کرد. براساس گزارش موسسه «کردیت سوئیس»، ثروت جهانی نسبت به سال گذشته 9/4 درصد و نسبت به ده سال پیش 68 درصد افزایش یافته است. دربین کشورهای جهان، سوئیس، استرالیا و نروژ از بالاترین رقم ثروت برای هر فرد بالغ برخوردارند. به گزارش یورونیوز، بر اساس این گزارش، در نیمه نخست سال جاری متوسط ثروت هر فرد بالغ در سوئیس 380 هزار یورو و در استرالیا 298 هزار یورو بود. این رقم در نروژ 281 هزار یورو گزارش شده است. همچنین، دو سوم از افراد بالغ در جهان، دارایی کمتر از 10 هزار دلار دارند که این افراد در مجموع 3 درصد از ثروت جهان را در تصاحب خود دارند.


این گزارش سرعت بالای رشد اقتصادهای نوظهور و پدیدار شدن نشانه‌های بهبود در اقتصاد آمریکا را از جمله دلایل این رشد جهشی ثروت در جهان ذکر کرده است. گرچه دوندگان پرسرعت اقتصاد جهان مدتی است که دچار کندی آهنگ رشد اقتصادی شده‌اند، اما موسسه «کردیت سوئیس» پیش‌بینی کرده است ثروت جهان که بخش اعظم آن در تصاحب یک سوم افراد بالغ در جهان است، تا پنج سال دیگر با 40 درصد افزایش به 334 تریلیون دلار خواهد رسید.

 

 • انگلیس صدور ویزا برای چینی‌ها را تسهیل می‌کند

 

14 اکتبر 2013

وزیر خزانه‌داری انگلیس اعلام کرد، در تلاش برای ارتقای تجارت بین این کشور و چین، انگلیس گرفتن ویزا برای اتباع چینی را آسان‌تر خواهد کرد. جورج آزبورن، وزیر خزانه‌داری انگلیس که در چین رهبری یک هیات تجاری را برعهده دارد، متعهد شد با تدابیر جدید به ده‌ها هزار چینی که دوست دارند انگلیس را ببینند کمک خواهد کرد.

بر طبق این طرح‌ها، توریست‌های چینی که از اتحادیه اروپا دیدار و از آژانس‌های مسافرتی استفاده می‌کنند، دیگر مجبور نیستند برای دیدار از انگلیس طی درخواستی مجزا تشکیل پرونده دهند؛ انگلیس بخشی از "منطقه ویزای شینگن" اتحادیه اروپا برای سفرهای برون مرزی نیست.تجار نیز قادر خواهند بود درخواست یک ویزای "دارای اولویت‌ بالا" دهند که به جای یک هفته کارهای آن در 24 ساعت انجام خواهد شد.

آزبورن همچنین گفت: دولت انگلیس نیز نگاهی هم به اجرای سراسری "سرویس ویزای سیار" خواهد داشت که هم اکنون به طور آزمایشی در پکن و شانگهای اجرا می‌شود.این سرویس که هدفش تجار است، تیم‌های صدور ویزا را به محل کار درخواست کنندگان می‌فرستد تا فرم‌ها و اطلاعات بیومتریک آنها را جمع آوری کنند.آزبورن در سخنرانی روز دوشنبه خود در دانشگاه "پلینگ" گفت، دیدارش گام بزرگی در روابط انگلیس و چین است و بر این نکته اصرار ورزید هیچ کشوری در غرب وجود ندارد که نسبت به سرمایه‌گذاری از جانب چین آغوشی بازتر از انگلیس داشته باشد.آزبورن به همراه "بوریس جانسون"، شهردار لندن، که از طرح ویزا استقبال کرد، در چین است.

 

 • آغاز عمليات نظامي ايتاليا درمديترانه براي مقابله با مهاجرت هاي غيرقانوني

 

15 اکتبر 2013

به دنبال فاجعه اخير غرق شدن كشتي مهاجران غير قانوني در آب هاي جنوب ايتاليا و مرگ صدها پناهجو در دريا، ايتاليا از امروز عمليات مديترانه براي مقابله با اين پديده را آغاز كرد. ايتاليا با اختصاص يك و نيم ميليون يورو در ماه و بكار گيري پهپادها، دو فروند بالگرد با تجهيزات ديده باني ماوراي بنفش، هواپيماي پي ۱۸۰ با تكنولوژي ديد شبانه و پنج كشتي نظامي با تجهيزات امدادي و بيمارستاني و مجهز به فضايي بزرگ براي بستري احتمالي مهاجران و حمل شناورهاي امدادرساني سعي بر مقابله با اين پديده در درياي مديترانه دارد.

 دولت ايتاليا روز گذشته تصميم به آغاز اين عمليات گرفت و مجموعا ۲۱۰ ميليون يورو سرمايه گذاري ابتدايي به آن اختصاص داد. هدف از اين ماموريت نظامي بشردوستانه، امدادرساني مهاجران در مجاورت بندرهاي خروج و جلوگيري از قربانيان بيشتر در دريا و مقابله با اين پديده است.

 

 

 

 نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013

 

 

 

ماريو مائورو وزير دفاع ايتاليا گفت: براي نخستين بار از كشتي نظامي دو زيستي سان ماركو استفاده مي شود كه از روز جمعه بكار گرفته خواهد شد. انجلينو الفانو وزير كشور ايتاليا نيز گفت: اين عمليات مي تواند تاثير بازدارنده براي آنهايي كه به قاچاق انسان مي پردازند داشته باشد و با گشت زني دريايي مي توان اين شناورهاي مرگ را در دريا رديابي و شناسايي كرد.

 وي افزود : پس از شناسايي قايق مهاجران در دريا، قوانين بين المللي حاكم خواهند بود و لزومي ندارد كه مهاجران غير قانوني را به سوي بنادر ايتاليايي همراهي كرد. به هرحال بستگي به محل شناسايي آنها دارد.

 

 • اندونزي ؛ نخستين كشوري كه گرماي زمين را احساس مي كند

 

19 اکتبر 2013

اين تحقيق را محققان دانشگاه هاوايي آمريكا انجام دادند و روزنامه اندونزيايي جاكارتا پست جزيياتي از يافته هاي آن را منتشر كرد. براساس يافته هاي اين تحقيق، شهر مانوكواري در استان پاپواي غربي در شمال شرقي اندونزي، نخستين شهر جهان لقب خواهد گرفت كه درصورتي نتوان مانع افزايش دماي كره زمين شد، دماي محيط شهر افزايش قابل توجهي خواهد يافت و ساكنان اين منطقه از آسيب هاي ناشي از آن در امان نخواهند بود. اين تحقيق همچنين به اين نتيجه رسيده است كه اگر برنامه ريزي ها براي جلوگيري از افزايش دماي زمين موفقيت آميز نباشد، بسياري از شهرهاي جهان تا پيش از سال ۲۰۲۰ ميلادي با پديده افزايش دما روبرو خواهند شد.

 

 

 نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013

 

 

يافته هاي اين تحقيق نشان مي دهد، جاكارتا پايتخت اندونزي از ديگر شهرهايي خواهد بود كه تا سال ۲۰۲۹ ميلادي در نتيجه شكست برنامه هاي جلوگيري از افزايش دماي زمين، با پديده افزايش دماي قابل توجه روبرو خواهد شد.

 نهادهاي بين المللي براي جلوگيري از افزايش دماي زمين، اجراي برنامه هايي را به دولت ها براي كاهش دي اكسيد كربن موجود در هوا پيشنهاد داده اند كه اجراي صحيح اين برنامه ها، مانع افزايش دماي زمين خواهد شد. مقام هاي سازمان ملل متحد تاكنون بارها درباره پيامدهاي گرم شدن زمين هشدار داده‌ اند و خواستار اقدام فوري اعضاي اين نهاد بين المللي براي جلوگيري از اين پديده شده ‌اند.

 

 •   حباب در بازار مسکن ترکیه

 

 27 اکتبر 2013

آنکارا – رشد قابل توجه فروش مسکن در نیمه نخست سال جاری میلادی که عموما توسط قشر کم درآمد و طبقه متوسط این کشور صورت گرفته و به مرز 600 هزار واحد رسیده، بحث هایی را در خصوص احتمال ایجاد حباب در بازار مسکن ترکیه بوجود آورده است.علی باباجان معاون اقتصادی نخست وزیر و رییس شورای هماهنگی سیاست گذاری اقتصادی ترکیه برای نخستین بار در زمینه بوجود آمدن حباب در بازار مسکن این کشور در پی اعطای وام های مسکن که حجم آن به مرز 105 میلیارد لیر ترک رسیده ، هشدار داد.

 

 

نگاهی به اخبار و وقایع جهان در اکتبر 2013

 

 

( هر دلار آمریکا حدود دو لیر ترک ارزشگذاری شده است)

او با تاکید بر اینکه دوران بلاتکلیفی در اقتصاد جهانی و ارزش دلار آمریکا ادامه دارد و این وضعیت قابل پیش بینی نیست، نسبت به استفاده از سیاست پولی حاکم بر این کشور و استقراض از بازارهای جهانی و تزریق آن به بازار داخلی ترکیه، هشدار داده بود.باباجان گفت: دولت ترکیه به ادامه سیاست های کنترلی خود بر بازارهای مالی ادامه خواهد داد. ˈایشیک گوک کایاˈ رییس انجمن سرمایه گذاران مسکن و مستغلات ترکیه به عنوان یکی از نهادهای مهم در این بخش ، نگرانی ها و ادعاهای ایجاد حباب در مسکن ترکیه را رد کرده است.وی به دنبال شرکت در نشست بررسی وضعیت بازار مسکن ترکیه در استانبول در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در نیمه نخست سال جاری میلادی 568 هزار و 836 واحد مسکونی در ترکیه به فروش رفته که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 7/78 درصد رشد داشته است . قیمت مسکن نیز در این دوره 10 درصد رشد کرده که بالاتر از نرخ تورم جاری در ترکیه است.نرخ تورم در ترکیه در سال جاری میلادی حدود 7/6 درصد برآورد شده است.

 

 

 

 

 

 •    بالاترین سرعت افزایش قیمت گاز اروپا در انگلیس/200 درصد در 10 سال

 

28 اکتبر 2013

به گزارش پرس‌تی‌وی، قیمت گاز در انگلیس در 10 سال گذشته تقریبا 200 درصد افزایش یافته است و این رقم نشان‌دهنده افزایش سریع قیمت انرژی در انگلیس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بزرگ است.به گزارش رسانه‌های انگلیس، قیمت برق و گاز در انگلیس تقریبا 200 درصد افزایش یافته است درحالی‌که این رقم در دیگر کشورهای اروپایی مانند دانمارک کمتر از 40 درصد است.در اوایل هفته گذشته، شرکت بزرگ انگلیسی آر دبلیو ایی در امر انرژی اعلام کرد: از ابتدای دسامبر قیمت گاز و برق به ترتیب 11.1 و 9.3 درصد افزایش خواهد یافت.یک شرکت انرژی دیگر نیز اعلام کرد که قیمت برق و گاز را 8.2 درصد در ماه آینده افزایش خواهد داد. به گفته این شرکت، متوسط قیمت سالانه این دو نوع انرژی با 106 پوند افزایش و به 1380 پوند در سال خواهد رسید.شرکت بریتیش گاز نیز از 23 نوامبر قیمت برق و گاز خود را 9.2 درصد افزایش خواهد داد.

 

 

 نگاهي به اخبار و وقايع جهان در اكتبر 2013

 

 

بر اساس این گزارش، این افزایش حدود 5 میلیون انگلیسی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و این کشور را پس از استونی به دومین کشوری که خانوارهای آن در پرداخت صورت‌حساب‌های انرژی خود با مشکل روبرو هستند، تبدیل کرده است.کارولین فلینت وزیر انرژی در سایه انگلیس گفت: این ارقام بحران تمام عیار هزینه‌های زندگی که انگلیسی ها با آن مواجه هستند را کاملا نشان می‌دهد.قیمت انرژی در انگلیس 2 برابر قیمت انرژی در آمریکاست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید


فرصت هاي اسكان بين المللي ،نوامبر 2013

فرصت هاي اسكان بين المللي ،نوامبر 2013

فرصت هاي اسكان بين المللي ،نوامبر 2013

جواد موفقيان؛ مهاجر موفق و خوش‌قلب ايراني

جواد موفقيان؛ مهاجر موفق و خوش‌قلب ايراني

او خيلي زود موفق به دريافت نشان افتخار Order of ...

فرصت هاي كارآفريني بين المللي،نوامبر 2013

فرصت هاي كارآفريني بين المللي،نوامبر 2013

فرصت هاي كارآفريني بين المللي،نوامبر 2013

آيا خريد ملك در تركيه به اقامت ختم مي شود؟

آيا خريد ملك در تركيه به اقامت ختم مي شود؟

خريد ملك و اخذ اقامت تركيه دو مقوله متفاوت

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد
29306
نفر ما را همراهی میکنند...
     
 • 29306 تعداد اعضا
 • 3381 بازدید امروز
 • 43090 بازدید یک هفته گذشته
 • 3401408 بازدید کل
 • 1258 تعداد مقالات

تماس با ما :

سعادت آباد-نبش پنجم-پلاک6--طبقه4- واحد20

شماره تماس : 26763588

ایمیل : info@imminews.com

بازار بین المللی کار