چگونه تبديل به يك كارآفرين موفق و ثروتمند شويم؟

چگونه تبديل به يك كارآفرين موفق و ثروتمند شويم؟

چگونه تبدیل به یک کارآفرین موفق و ثروتمند شویم؟

هر کس قادر است کسب و کاری را آغاز کند اما راز موفقیت این است که آن کسب و کاری را آغاز کنید که با شخصیت شما سازگاری بیشتری دارد. 
در مقاله حاضر به روش های تعیین ویژگی های شخصیتی در حوزه کارآفرینی اشاره می شود.طی چند سال گذشته این پرسش مطرح شده که آیا خصوصیات شخصیتی در موفقیت کارآفرین ها موثر است؟ تحقیقات اخیر پاسخ مثبتی به این پرسش می دهند. 
کارآفرین های موفق دارای مجموعه ای از ویژگی های مشترک شخصیتی بوده و این ویژگی ها، شاخص های مهمی هستند که با دقت در آنها می توان تا اندازه ای آینده را پیش بینی کرد.  از سوی دیگر آن دسته از افراد که کسب و کارهای متناسب با شخصیت واقعی شان انتخاب می کنند معمولاً موفقیت بیشتری کسب کرده و احساس اغنای بیشتری دارند. 
هرگونه شخصیتی و در نتیجه هر شخصی توان بالقوه راه اندازی و موفقیت در کسب و کار را دارد و تنها کافی است فرصت مناسب تشخیص داده شود. آگاهی از خود به ما در درک آنچه لازم است تا شکاف بین ما و این فرصت را پر کند کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد اکثر کارآفرین هایی که به اهداف شان می رسند دارای ویژگی های رهبر هستند، در حل مساله تبحر خاصی دارند و تحت فشارهای گوناگون به خوبی وظایف خود را انجام می دهند. آن دسته از افراد که دارای چنین ویژگی هایی نیستند - یعنی اکثر افراد - لازم است ضروریات یک کارآفرین موفق بودن را درک کنند. 
تنها در این حالت است که این افراد آمادگی ایجاد تیم های مناسب برای حرکت به سوی کارآفرینی را دارند. کلید موفقیت انتخاب است. شما باید کسبی را که مناسب ویژگی های شخصیت شماست انتخاب کنید، سپس افراد مناسب را که با شما در راه رسیدن به هدف و استفاده از فرصت همراهی خواهند کرد را به استخدام درآورید. افرادی که به کارآفرینی تمایل دارند باید ابتدا به شناخت شخصیت خود در این حوزه پرداخته و سپس این ویژگی ها را که برای کارآفرینی لازم هستند برای به حداکثر رساندن احتمال موفقیت خود تعدیل کنید.  
دو چهره 
ططی هشت سال گذشته تعدادی از شرکت های مشاوره مدیریت با 1500 کارآفرین که شرکت هایشان بیش از یک میلیون دلار در سال فروش داشتند مصاحبه کرده و نتایج را بررسی کرده اند. در این تحقیقات، ویژگی های شخصیتی و هوش احساسی آنها از طریق یکصد پرسش مورد بررسی قرار گرفت. این تحقیق به ما نشان داد چطور برخی کارآفرین ها بسیار ثروتمند و موفق هستند، برخی دیگر ثروتی متوسط دارند و برخی نیز صرفاً برای امرار معاش پول کافی دارند. 
چگونه تبدیل به یک کارآفرین موفق و ثروتمند شویم؟ نکته مهم دیگر این است که ما متوجه می شویم چطور پیش بینی کنیم کارآفرین ها چه کارهایی را می توانند بر مبنای شخصیت خود انجام دهند تا احتمال موفقیت خود را افزایش دهند.ما در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدیم که افراد را می توان به دو گروه کلان نگر و جزء نگر تقسیم کرد. این دو گروه در دو انتهای یک طیف قرار دارند و طبیعتاً بین آنها افراد با درجات گوناگون کلان نگری و جزءنگری وجود دارند. کلان نگرها به تفکرات استراتژیک تمایل دارند، به تصویر بزرگ نگاه می کنند، محیط هایی را ترجیح می دهند که در آن بتوانند از ماهیت نتیجه محور خود استفاده کنند. آنها از استقلال لذت می برند و ریسک پذیر هستند اما جزءنگرها مایلند مسوولیت بخش هایی را که در آن تخصص دارند برعهده بگیرند، به جزئیات بیشتر توجه نشان می دهند که محیط هایی را ترجیح می دهند و هم امنیت داشته باشد و هم ثبات. اینها ریسک گریزند مگر آنکه در حوزه تخصصی خود مشغول فعالیت باشند.  
ما همچنین چهار ویژگی شخصیتی یعنی سلطه طلبی، اجتماعی بودن، آسان گیری و فرمانبرداری را بررسی کردیم. همه ما درجات مختلف از تمام این ویژگی ها را داریم.  
در شخصیت های کلان نگر مولفه سلطه طلبی بسیار قوی تر از فرمانبرداری است به همین علت به پیروز شدن نیازمند هستند و معتقدند همواره حق با آنهاست. به این ترتیب این افراد دارای اعتماد به نفس هستند و ریسک پذیرند. در شخصیت جزءنگر مولفه فرمانبرداری بسیار قوی تر از سلطه طلبی است بنابراین برای این افراد انجام کارها طبق قواعد معین و رویه های جاری بسیار مهم است. آنها تلاش می کنند همکاری را درست انجام دهند و این به معنای ریسک گریزی است.با توجه به این عوامل و مولفه ها هفت گونه شخصیت قابل تعریف است، چهارگونه از این هفت گونه کلان نگر هستند یعنی دارای تفکر استراتژیک و متمایل به رهبری. این چهارگونه عبارتند از: ستیزه جو، اجتماعی، مدیر و انگیزه بخش. همچنین سه گونه شخصیتی جزءنگر وجود دارد. این افراد در رفتارهای خود به قواعد اهمیت می دهند، از جزئیات لذت می برند و به خوبی کارهای محوله را انجام می دهند.چهارگونه شخصیتی کارآفرین ها آغازکننده، مالک و مدیر بخش اعظم شرکت ها و کسب و کارهای موفق هستند. بخش کوچک تر اما تاثیرگذارتر شرکت ها تحت مدیریت افرادی است که یکی از سه گونه شخصیت جزءنگر را دارند.  

ویژگی های کل نگرها
1- شخصیت ستیزه جو:
بسیار رقابت طلب، جاه طلب و هدف محور هستید به طوری که معمولاً مهاجم هستید و رویکردی منحصر به فرد دارید، پرانرژی هستید و خستگی ناپذیر و صرف نظر از وظیفه ای که در دست دارید تلاش می کنید هر چه زودتر آن را انجام دهید،معمولاً دو سرعت در انجام کارها دارید: سریع و سریع تر.مستقل، باثبات قدم و قاطع هستید، تا مسوول و رئیس نباشید خشنود نخواهید بود. گروه ستیزه جو، منطقی، تحلیلگر، عملگرا و واقع بین هستند و معمولاً بر مبنای واقعیت ها و نه احساسات تصمیم می گیرند البته ریسک پذیری آنها حساب شده است. بهترین صنایع برای گروه ستیزه جو، صنایع داروسازی، مالی، حقوقی و مشاوره ای و نیز صنایعی است که به تکنولوژی پیشرفته مربوط می شوند. عادت به تفکر استراتژیک باعث می شود به راحتی روی بازاریابی و عملیات تمرکز کنید. چالش شما احتمالاً کار کردن و تعامل با مردم است. کارآفرین با این ویژگی شخصیتی بیشتر رهبر است تا مدیر و باید اطرافیان خود را طوری انتخاب کند که آنها به مدیریت کارکنان بپردازند.کارآفرین های ستیزه جو ترجیح می دهند نیروی پیش برنده کسب و کار باشند، نوآوری کنند و از مبارزه لذت ببرند. 
2- گروه اجتماعی: این گروه از کارآفرین ها بیش از دیگران سلطه طلب و اجتماعی هستند و از استقلال عمل لذت می برند. آنها نیز به رقابت علاقه مند هستند اما عامل حرکت آنها به سوی موفقیت علاقه به دیگران است. اکثر کارآفرین ها جزء این گروه هستند. گروه کارآفرین های اجتماعی به شکل طبیعی هم به مدیریت و رهبری روندها و عملیات ها علاقه نشان می دهند و هم نیروی انسانی. این گروه نیز شبیه گروه قبلی برای انجام کارها احساس ضرورت می کنند و رهبر و مدیری خوب هستند و در ایجاد انگیزه در خود و اطرافیان تبحر طبیعی دارند.این گروه در خرده فروشی و کار در محیط های غیرمتعارف توانایی خاص دارند.  این بدان معناست که قادرند کسب و کار کاملاً جدید را آغاز کنند و در آن موفق شوند.  لازم نیست در این حوزه متخصص باشند زیرا توانایی همکاری با دیگران و آموختن در این گروه بسیار بالاست. 
3- گروه مدیر: اگر جزء کارآفرین ها با خصوصیت شخصی مدیر باشید، سلطه طلب و مستقل هستید و این دو ویژگی یکدیگر را تقویت می کنند به همین دلیل اگر برای نخستین بار است که کسب و کاری را آغاز کرده اید بدانید که هر چه زمان می گذرد بر شدت این خصوصیات در شما افزوده می شود. اگر جزء این گروه باشید هدف محور هستید و بیشتر بر روندها و نتایج تمرکز می کنید تا افراد. همچنین این تمایل در شما وجود دارد که به افراد به عنوان ابزار دستیابی به اهداف خود نگاه کنید. بنابراین نگاه،توجهی به نقش نیروی انسانی نمی کنید یا با سبک نه چندان مناسب برقرار کردن ارتباط با آنها موجب رنجش خاطر آنها را فراهم خواهید کرد. 
مدیرها برخلاف دیگر انواع کارآفرین ها آسودگی خاطر بیشتری دارند و می دانند تکمیل برخی پروژه ها مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید، آنها توان بالایی در برقراری ارتباط با مشتری دارند و همین امر زمینه پیشرفت کسب و کار شما را فراهم خواهد کرد.  
4- انگیزه بخش ها: این گروه از کارآفرین ها نیز روابط اجتماعی خوبی دارند و از استقلال لذت می برند. در اغلب موارد توانایی بالایی برای کار تحت فشار از خود نشان می دهند و برنامه ریزی های آنها با موفقیت روبه رو می شود. انگیزه بخش ها در تشکیل تیم و ایجاد اتفاق نظر و حس همکاری در سازمان موفق هستند. کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که این گروه در حوزه هایی که نیروی انسانی نقش بزرگی در سازمان دارد بهتر عمل می کنند زیرا قادرند به راحتی با استدلال و انرژی بخشیدن به جمع، دیگران را متقاعد کنند. 
80 درصد کارآفرین هایی که مورد بررسی قرار گرفتند دارای ویژگی های مشترکی بودند. بسیاری از تحلیلگران می گویند کارآفرین ها با این ویژگی زاده می شوند و تربیت کارآفرین چندان موفق نخواهد بود اما تجربه نشان می دهد کارآفرین ها با آموزش و آگاهی از ویژگی های شخصیتی خود قادرند همچون کسانی که از کودکی چنین ویژگی هایی را داشته اند در کار خود موفق باشند. 
خريد و تازه واردين به كانادا

خريد و تازه واردين به كانادا

خريد و تازه واردين به كانادا

فرصتهاي كارآفريني بين المللي

فرصتهاي كارآفريني بين المللي

كارآفريني بين المللي

فرصتهاي اسكان در خارج از كشور

فرصتهاي اسكان در خارج از كشور

فرصتهاي اسكان در خارج از كشور

انتقال تجربه مصاحبه سفارت

انتقال تجربه مصاحبه سفارت

انتقال تجربه مصاحبه سفارت

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
نگاهي به بزرگ‌ترين كشورهاي واردكننده برنج در جهان

نگاهي به بزرگ‌ترين كشورهاي واردكننده برنج در جهان

تجارت جهاني برنج از اواخر دهه 1980 درنتيجه  سياست‌هاي جديد آزادسازي تحول يافت
 كمترين نرخ بهره واقعي در كشورهاي جهان

 كمترين نرخ بهره واقعي در كشورهاي جهان

در برخي شرايط اقتصادي، همان‌طور كه اوكراين و سيرا لئون اخيراً نشان داده‌اند، نرخ بهره منفي غيرممكن نيست
نگاهي به بزرگ‌ترين بانك‌هاي جهان

نگاهي به بزرگ‌ترين بانك‌هاي جهان

بانك‌هاي چيني در اين عرصه صحنه را به دست گرفته‌اند، بانك صنعت و تجارت چين بزرگ‌ترين بانك در جهان است
بررسي اقتصاد بزرگ‌ترين شهرهاي چين

بررسي اقتصاد بزرگ‌ترين شهرهاي چين

پرجمعيت‌ترين كشور در جهان، 15 ناحيه شهري  با بيش از 10 ميليون نفر در هر منطقه دارد
20 كشور برتر جهان در صادرات پنير كدامند؟

20 كشور برتر جهان در صادرات پنير كدامند؟

در سال 2015 آلمان، هلند و فرانسه هركدام بيش از 3 ميليارد دلار آمريكا پنير صادر كرده‌اند
معرفي شركت  Uber

معرفي شركت Uber

بزرگترين ناوگان تاكسي‌راني جهان، بدون حتي يك خودرو
برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

برترين كشور‌هاي صادركننده‌ي مبلمان و لوازم منزل

اكثر كشورهاي برتر صادركننده‌ي اثاثيه‌ي منزل در كشورهاي غربي قرار دارند
آشنايي با مهاجران موفق استراليا

آشنايي با مهاجران موفق استراليا

بسياري از مهاجران موفق در استراليا با دست خالي به اين كشور رسيده اند وزندگي خود را آغاز كردند
مشاغلي كه به‌زودي منسوخ خواهند شد

مشاغلي كه به‌زودي منسوخ خواهند شد

درگذشته، انتخاب شغلي كه بتوان از طريق آن امرارمعاش كرد كار مشكلي نبود، ولي امروزه با پيشرفت تكنولوژي و تغيير روزافزون بازار و نيازهاي مردم، انتخاب شغلي مناسب به امري مشكل تبديل‌شده است
 نگاهي به زندگي اينگوار كامپراد، موسس ايكيا

نگاهي به زندگي اينگوار كامپراد، موسس ايكيا

بازار بين المللي كار در اين گزارش به بررسي زندگي اينگوار كامپراد(Ingvar Feodor Kamprad) موسس ايكيا مي‌پردازد
پردرآمدترين مشاغل در كانادا در سال 2016 ميلادي

پردرآمدترين مشاغل در كانادا در سال 2016 ميلادي

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
آشنايي با  شبكه شغل يابي لينكدين

آشنايي با شبكه شغل يابي لينكدين

لينكدين يك سرويس شبكه اجتماعي بيزنس محور است
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
چند نكته مهم در مورد آموختن زبان

چند نكته مهم در مورد آموختن زبان

پيشنهاد بازار بين‌المللي كار
مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
بهترين كشورهاي آسيا براي تحصيل در  2016

بهترين كشورهاي آسيا براي تحصيل در 2016

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد
هزينه ي متوسط تعطيلات آخر هفته در شهرهاي گوناگون جهان

هزينه ي متوسط تعطيلات آخر هفته در شهرهاي گوناگون جهان

اين مطلب را آژانس مسافرتي پالم بيچ هاليديز مالزي به شما تقديم ميكند
محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري جهان

محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري جهان

صدر جدول مطعلق به ايالات متحده است (مطلب ويژه نوروزي)
تاج محل، رمانتيك ترين بناي تاريخي جهان

تاج محل، رمانتيك ترين بناي تاريخي جهان

اين مكان در اواسط قرن 17 ساخته شد، اين ميراث جهاني يونسكو به عنوان نمونه اي مشهور از معماري اسلامي هند است
شهر ممنوعه چين

شهر ممنوعه چين

هر ساله، نزديك به 14 ميليون بازديدكننده، از شهر ممنوعه بازديد مي كنند
كانادا داراي چگونه دولتي است؟

كانادا داراي چگونه دولتي است؟

دولت كانادا به طور رسمي، دولت عليا حضرت خوانده مي‌شود، و تشكيلات اداري فدرالِ كاناداست.
كوچكترين كشورهاي جهان

كوچكترين كشورهاي جهان

ليستي از 10 كشور بسيار كوچك، كم مساحت و كم جمعيت كره زمين
زبانهاي رايج در كشور سوئيس

زبانهاي رايج در كشور سوئيس

آلماني، فرانسه، ايتاليايي، و رومانش،زبانهاي ملي كشور سوئيس
عجايب هفت گانه جديد

عجايب هفت گانه جديد

در سال 2001، يك شركت سوئيسي به نام "New7wonders" فعاليت خود را براي انتخاب عجايب هفتگانه ي جهان از ميان دويست آثار تاريخي آغاز كرد
بيشترين ميراث­ جهاني يونسكو در كدام كشورهاست

بيشترين ميراث­ جهاني يونسكو در كدام كشورهاست

ايتاليا، چين، اسپانيا و فرانسه به ترتيب، 51، 48، 44 و 41 ميراث جهاني يونسكو را دارا هستند
پربازديد ترين موزه‌ها در جهان كدامند؟

پربازديد ترين موزه‌ها در جهان كدامند؟

بازديد از موزه يك جزء بسيار مهم در فهم سياست‌ها و فرهنگ يك كشور يا يك منطقه در زمان حال يا گذشته است
نگاهي به پر بازديدترين كشورهاي قاره آسيا

نگاهي به پر بازديدترين كشورهاي قاره آسيا

كشورهاي جنوب شرق آسيا داراي بالاترين حجم سفر گردشگران به آسيا و اقيانوسيه هستند
بررسي پرجمعيت ترين شهرهاي كشور ژاپن

بررسي پرجمعيت ترين شهرهاي كشور ژاپن

كلان‌شهر توكيو-كانتو منزلگاه 37 ميليون انسان است، كه معادل 29 درصد جمعيت كل ژاپن است
مرتفع ترين ساختمان ها در استراليا

مرتفع ترين ساختمان ها در استراليا

استراليا ركورد كشوري را دارست كه بيشترين ميزان آسمان خراش‌ها را به ازاي هر نفر دارد